Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po dlouhých 9 letech oprav se otevírá Kulturní dům Poklad v Porubě. Rekonstrukci dokončila až třetí firma

  • Ostrava,

Dnes máme výbornou zprávu pro obyvatele Ostravy - Poruby. Po dlouhých devíti letech oprav se konečně otevírá Kulturní dům Poklad a tento druhý největší městský obvod bude mít znovu důstojné místo pro kulturní život. K dispozici je vnitřní i letní kino, 2 divadelní sály, restaurace a spousta dalších prostor pro kulturu i sport.

Po dlouhých peripetiích se napotřetí vedení ostravského magistrátu podařilo vybrat správného partnera pro rekonstrukci Kulturního domu Poklad a za 9 let je hotovo. Stavělo se ale všehovšudy dva roky, zbytek zabraly nejrůznější tahanice a spory. 

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Mám pocit, že to stálo za to a že jsme navrátili nejen Porubě, ale celé Ostravě krásný dům kultury, který bude sloužit všem." 

K dispozici je divadelní sál pro 400 lidí, společenský sál, malá scéna pro 100 osob, cvičební sál, salonky, kino pro 74 diváků, restaurace s terasou a v zadní části funguje i letní kino. Objekt je kulturní památkou a proto museli architekti spolupracovat i s památkáři. 

David Průša, architekt: "Hledali jsme cestu, jak to můžeme udělat, aby ten odkaz pozdní sorely, která v tom domě je, zůstal zachován a zároveň se z toho stal moderní stánek." 

Programová náplň kulturáku bude opravdu pestrá. 

Darina Daňková, jednatelka společnosti Akord & Poklad: "Divadla, koncerty, akce pro děti, akce pro školy, plesy, worshopy, kongresy, semináře, pohybové kurzy, rozvojové osobnostní projekty i akce pro seniory."  

Kulturní dům byl postaven v roce 1961 za 11 a půl milionu korun. Jeho rekonstrukce vyšla na 450 milionů korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy