Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava už poodhalila novou podobu Vánoc ve městě. Chystají se akce na čtyřech místech v centru

  • Ostrava,

Ostravský magistrát chystá novou podobu vánočních oslav v centru města. Hned na čtyřech místech se budou konat nejrůznější akce pro děti i dospělé a Masarykovo náměstí znovu po letech ozdobí živý strom. Tradiční kluziště ještě vylepší 200 metrů dlouhý ledový chodník.

Ačkoliv se zdá, že Vánoce jsou za dlouho, čtyři měsíce uplynou jako voda a máme je tady. Obyvatelé Ostravy se letos dočkají velkolepých oslav hned na čtyřech místech v centru města, které připravuje magistrát. Centrem bude samozřejmě Masarykovo náměstí, kde se po šesti letech vrátí živý strom.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Letošní vánoční strom bude mít pro Ostravu výraznou symboliku. Rozhodli jsme se jeho prostřednictvím vrátit život do centra města a podpořit znovuoživení kultury a společenského dění v celé Ostravě."

Akce se budou konat i na Prokešově náměstí, na Kuřím rynku bude dětská zóna a úplnou novinkou bude zapojení náměstí Dr. Eduarda Beneše, kde se o zábavu budou starat oblíbené ostravské kluby a vznikne na něm i ledové kluziště.

Jaroslav Kovář, ředitel společnosti SAREZA Ostrava: "Koncept původního kluziště zůstává i po 10 letech stejný včetně zázemí a půjčovny bruslí, ale v rámci atraktivity ho rozšiřujeme o ledové chodníky v délce asi 200 metrů." 

Na Masarykově náměstí bude přibližně 50 stánků, ale také třeba vyhlídkové ruské kolo.

Miriam Lehocká, obchodní ředitelka výstaviště Černá louka: "Na Masarykově náměstí chystáme divadelní, ale i hudební program, na Jiráskově náměstí bude program pro děti, především workshopy s vánoční tématikou a náměstí Dr. Eduarda Beneše bude zaměřeno na mladší návštěvníky."  

Kromě programu v centru města si ale své akce pořádají některé městské obvody. Vše bude pohromadě publikováno ve společném programu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy