Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve stanici Ostrava-Stodolní proud z troleje zasáhl mladého muže, záchranáři ho museli defibrilovat

  • Ostrava,

Proud z troleje ve vlakové stanici Ostrava-Stodolní vážně zranil čtyřiadvacetiletého muže. Posádky zdravotníků na místo vyrazily před třináctou hodinou v sobotu 28. srpna 2021. O události informoval mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Na pomoc vážně zraněnému muži vyrazil lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci. Záchranáři byli u postiženého během čtyř minut od převzetí výzvy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Čtyřiadvacetiletý muž měl podle informací, jež mají záchranáři k dispozici, přijít do bezprostředního kontaktu s trakčním vedením nad železničním koridorem, který byl následován pádem na zem. V okamžiku příjezdu byl pacient v bezvědomí a stavu selhání krevního oběhu. Posádky prováděly nepřímou srdeční masáž, zajistily vstup do kostní dřeně pro podávání léků a zaintubovaly dýchací cesty. Postiženého bylo nutno také defibrilovat, nakonec se ale podařilo obnovit jeho srdeční činnost."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékař zjistil, že muž mimo jiné utrpěl popáleninu III. stupně v oblasti horní končetiny." 

Zdravotníci muže po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportovali do Fakultní nemocnice Ostrava. Podle mluvčího Humpla měl pacient  zajištěnu přístrojově řízenou ventilaci. Při předání na urgentní oddělení stav muže zůstával kritický.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy