Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva zloději ukradli plynový kotel a snažili se ho rozebrat na tramvajové zastávce v Ostravě

  • Ostrava,

Ukradli společně plynový kotel a snažili se ho rozebrat na jedné z tramvajových zastávek v Ostravě. Strážníkům pak každý tvrdil něco úplně jiného. Mladší z dvojice zlodějů se nakonec strážníkům přiznal, že kotel ukradli z uzamčeného domu.

Na dvojici lapků vyjížděli ostravští strážníci ve středu krátce po osmé hodině ranní na jednu ze zastávek v Moravské Ostravě. Dva muži se tam pokoušeli rozebrat plynový kotel. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka po příjezdu na tramvajovou zastávku spatřila dva muže ve věku 29 a 35 let. Vedle této dvojice byl na lavičce položený již z části rozebraný plynový kotel. Jakmile se strážníci začali obou mužů dotazovat k původu plynového kotle, starší z dvojice mužů strážníkům tvrdil, že plynový kotel na místo donesl jemu neznámý muž. S kotlem tedy nemá nic společného a manipuloval s ním pouze proto, aby si mohl sednout na lavičku."

Starší z mužů však netušil, že strážníci mají klíčový důkaz v podobě záznamu z kamer. Počínání obou lapků bylo totiž již nějaký čas monitorováno strážníkem obsluhujícím kamery městského kamerového systému.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Tento fakt zřejmě přiměl mladšího z mužů říci pravdu. Ten se strážníkům doznal, že plynový kotel odcizili společně s druhým mužem ze společných prostor jednoho z nedalekých obytných domů. Mladší z mužů dále strážníkům uvedl, že vstupní dveře domu byly uzavřeny. Do domu se tak dostali až za pomoci šroubováku, který měl starší z mužů při sobě."

Následně prošli společné prostory domu, ze kterých ukradli plynový kotel. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Odcizený plynový kotel pak odnesli na nedalekou zastávku, kde jej započali rozebírat za účelem získání nějakých finančních prostředků."

Vzhledem k okolnostem případu byli oba muži na místě zadrženi a předáni státním policistům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy