Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasičské muzeum bylo na Ostravské muzejní noci v obležení návštěvníků

  • Ostrava,

21 muzeí, galerií, kulturních a vzdělávacích zařízení se zapojilo v sobotu do Ostravské muzejní noci. Velký zájem byl mezi návštěvníky všech věkových kategorií především o Hasičské muzeum města Ostravy.

Ostravská muzejní noc zažila letos už dvanáctý ročník. Tradičně jeden z největších úspěchů na ní sklidili hasiči. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "V budově i zahradě našeho muzea byla pro návštěvníky připravena výstava historické i současné hasičské techniky, součástí byla i projekce doprovodných filmových materiálů o hasičích i muzeu samotném."

Pro děti byly připraveny soutěže v pumpování historickými hasičskými stříkačkami i stříkání na terče, nechybělo občerstvení ani hudba.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "V muzeu si návštěvníci prošli expozicí techniky a mohli si osahat i některé hasičské vybavení - například vytáhnout lanovou technikou figurínu ze studny, zvednout telefon na pracovišti operačního střediska a příjmu tísňového volání, popřípadě usednout do rychlého zásahového automobilu."

Drobné soutěže a hry si pro nejmladší připravili i preventisté v rámci výchovné činnosti pro děti s dráčkem Hasíkem.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Každou hodinu měli hasiči na venkovním prostranství připravenu dynamickou ukázku hašení historickou technikou, kterou podtrhly i dobové uniformy, nechyběla jízda veteránem Praga A150."

Muzeum sídlí v secesní budově někdejšího německého sboru dobrovolných hasičů v Zákrejsově ulici v Přívoze již od roku 2005. Hasičské muzeum města Ostravy je součástí Stezky technických atraktivit nazývané zkráceně TECHNO TRASA, která virtuálně spojuje přes 30 subjektů technického rázu.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Samotnou expozici hasičského muzea tvoří sedm částí, které vytváří nejen náhled do historie hasičství, ale také ukázky současné techniky, pracoviště Integrovaného bezpečnostního centra, modelových situací, spolupráce integrovaného záchranného systému a ukázky záchranných prací ve výšce a nad volnou hloubkou. Ve vzájemném spojení vytváří tyto expozice obraz širokého spektra oblastí, které s hasiči souvisí."

Vstup byl tradičně byl zdarma a do akce se v Ostravě zapojilo 21 muzeí, galerií, kulturních a vzdělávacích zařízení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy