Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava v ateliéru MAPPA Ostrava představí návrhy nového univerzitního kampusu na Černé louce

  • Ostrava,

Ostravská univerzita pomáhá měnit tvář Ostravy. Nyní připravila v ateliéru MAPPA Ostrava výstavu City Campus Černá louka. Ta představí spousty zajímavých detailů o novém kampusu univerzity, který roste za divadlem Antonína Dvořáka. Výstava bude otevřená od 3. září do 24. září vždy ve všední dny od 14:00 do 18:00. Vernisáž za účasti architektů je 2. září v 17.00. Online diskuze o projektu pak 7. září v 18:00.

Třítýdenní výstava v ateliéru MAPPA Ostrava představí hlavně architektonické návrhy obou budov, vývoj samotných staveb, plány univerzity s kampusem i města s jeho okolím a také historii tohoto místa v sousedství centra.

Jan Lata, rektor Ostravské univerzity: "Už za rok budeme kolaudovat naše nové budovy na Černé louce. Konečně nazrál čas ukázat veřejnosti, co všechno do centra Ostravy přinesou."

Na výstavě si návštěvníci projdou kampus ve virtuální realitě, prohlédnou si modely budov a dozví se, co všechno v kampusu Ostravské univerzity, který je otevřený studentům i místním, budou moci zažít.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Je správné, že se Ostravská univerzita a Městský ateliér prostorového plánování a architektury spojili, aby formou výstavy seznámili Ostravany s velmi blízkou budoucností Černé louky a jejího nejbližšího okolí. A moc se těším, že nový univerzitní kampus, jehož výstavbu Ostrava významně podpořila, přispěje k dalšímu oživení centra města."

Součástí výstavy je panelová diskuze k projektu kampusu na Černé louce, kterou bude Ostravská univerzita streamovat online 7. září v 18:00 na Facebooku a YouTube. 

Lucie Fremrová, mluvčí Ostravské univerzity: "Hosty online diskuze budou Jan Lata, městský architekt Ondřej Vysloužil, architekt Klastru umění a designu Kamil Mrva, projektant budovy Zázemí sportu a behaviorálního zdraví Pavel Hynčica, děkan Pedagogické fakulty Daniel Jandačka a za Fakultu umění Michal Bárta."

Už teď se můžete ptát účastníků diskuze na sli.do #citycampus.

Událost na Facebooku zde.

Více o kampusu na Černé louce čtěte zde a zde.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy