Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě přibydou další jízdenkomaty, lidé v nich koupí i dlouhodobé jízdenky

  • Ostrava,

Dopravní podnik Ostrava od září rozšiřuje funkce jízdenkomatů. Nově cestujícím nabídnou možnost koupit si také dlouhodobé časové jízdenky, tzv. kupóny, a to na ODISku i bezkontaktní platební kartu. Jízdenkomatů je v tuto chvíli v Ostravě dvacet, v září k nim přibydou další čtyři na zastávkách Mírové náměstí, Dům Energetiky, Odra a posléze i na Náměstí SNP.

Současně DPO rozšiřuje možnost nákupu dlouhodobého jízdného i o další kontaktní místo: pobočku OSTRAVAINFO!!! v Ostravě Hrabůvce (INFO-JIH), kde cestující doposud mohli zakoupit jen KREDITní jízdenky.

Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO: "Věříme, že rozšíření míst, kde cestující mohou dlouhodobé jízdné pohodlně a jednoduše nakoupit, uleví našim pobočkám, na které se každé září obrací velké množství lidí. Hlavní skupinou tvořící zářijové fronty jsou studenti, a to kvůli každoročnímu ověřování nároku na slevu. Pro ně jsme se letos opět snažili zjednodušit podmínky, za jakých mohou prokázat nárok na zlevněné jízdné."
Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Kompletní informace najdou cestující-studenti i z dalších škol na speciálně vytvořeném webu www.dpo.cz/studenti. DPO také rozhodl o dočasném umístění jízdenkomatu přímo v areálu Rektorátu VŠB, a to po dobu celého měsíce září 2021. Posléze se tento automat přemístí trvale na zastávku Náměstí SNP v Ostravě-Zábřehu."

DPO zároveň všem cestujícím připomíná, že KREDITní jízdenka na stejnojmenném nosiči je “dobíjecí“. Cestující ji mohou dobíjet opakovaně, a nemusí si tak v prodejnách DPO kupovat stále nový nosič a jízdenek se po vyčerpání kreditu zbavovat.


Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO:
"Jedním z důvodů, proč jsme přestali používat papírové jízdenky, byla i ochrana životního prostředí a prevence zbytečné spotřeby. Kreditní jízdenky jsou vlastně uživatelsky „recyklovatelné“, tedy dobíjecí, a moc bych si přál, aby s nimi naší cestující takto i zacházeli."


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy