Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská muzejní noc nabídla řadu novinek

  • Ostrava,

Po roční covidové přestávce se do Ostravy vrátila ostravská muzejní noc. Do 12. ročníku této oblíbené akce se letos zapojilo 23 institucí, které nabídly komentované prohlídky, koncerty a různé workshopy. Slavnostní zahájení proběhlo před novou radnicí na Prokešově náměstí.

Jiřina Kábrtová, ředitelka Ostravského muzea: “My jsme původně ten jeden ročník měli s Komorní scénou Aréna a vlastně tam to vzniklo. Oni říkali a proč jenom my? Pojďme zkusit oslovit všechny. A i když je to muzejní noc a to slovíčko ve většině těch institucí není, to vůbec nevadí, protože oni připraví tak úžasné programy, že ti lidi chodí po městě až do půlnoci a fakt si to užívají.”

Lidé si až do půlnoci mohli zcela zdarma prohlédnout například Dolní oblast Vítkovic, Landek park, Ostravské muzeum, železniční muzeum, Dům umění, novou i starou radnici, Galerii Mlejn, památku Důl Michal a spoustu dalších institucí.

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MS kraje: “Novinkou je zemědělské muzeum v Ostravě, které se v minulém roce teprve otevřelo a novinkou pro tento rok je i nový vizuál Ostravské muzejní noci, který vidíte za mnou. Myslím si, že je velmi povedený.”
Tomáš Macura, primátor Ostravy: “Ta atmosféra je úžasná, to vidíte kolem mě. Já jsem sám nepočítal, co se tu může sejít lidí. Je otevřená celá řada institucí a funguje i bezplatná veřejná doprava mezi těmi institucemi.”
Anketa: návštěvníci Ostravské muzejní noci: “Dcera si dělala masku. Měla to být původně indiánka, ale potom řekla, že to bude nějaká holčička. Je to teprve začátek pro nás.”
“Já to vítám, protože jdu s dcerou, jdeme se podívat. Byly jsme se podívat do muzea na náměstí. Tam jsme si vytvořily tašku, která nám tam teďka schne a chystáme se podívat na filharmonii ostravskou.”

Novinkou letošního ročníku na téma Svět v obrazech bylo i zavedení razítkovacích listů, které byly k dispozici ve všech zapojených institucích. Po nasbírání pěti razítek z různých míst si orazítkovaný list lidé mohli vyměnit v Galerii výtvarného umění, nebo v Ostravském muzeu za drobný dárek. Razítka budete moci sbírat až do konce roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy