Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policista v civilu zadržel v Ostravě podezřelého muže. Jeho komplic na něj zaútočil nožem

  • Ostrava,

Čich na zločince prokázal ostravský policista, když ve svém volnu spatřil dva podezřelé muže. Měl totiž podezření, že elektro koloběžka, kterou tlačili, je kradená. Rozhodl se je zadržet a přivolat kolegy, ale jeden ze zlodějů na něj zaútočil nožem. Útok odrazil a oba muži byli postupně zadrženi.

V noci se zcela náhodou podíval doma z okna muž, který slouží u ostravské policie. Uviděl dva muže, kteří se chovali podivně a ze svých zkušeností ihned pojal podezření, že něco chystají. A opravdu za chvíli přitáhli elektro koloběžku v hodnotě asi 40 tisíc korun. Rychle se oblékl a vyrazil ven, aby je zastavil. Přitom už volal své kolegy.

Martin H. Policie ČR Ostrava: "Já jsem tyto osoby došel, jedna z nich se ohnala. Já jsem reflexivně uhnul a znovu jsem k ní přistoupil a uviděl jsem že má v ruce nůž a míří mi na spodní část těla. Řekl mi ať ho nechám nebo mě bodne do břicha. " 

Agresivní zloděj utekl, ale jeho komplic zůstal na místě a po chvíli ho zadržela hlídka. Totožnost druhého policisté rychle zjistili také a vydali se pro něj domů na Opavsko. Byl to starý známý, kterého nedávno propustili z vězení. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jednalo se o 45letý recidivistu, který byl na konci měsíce ledna 2020 byl propuštěn z výkonu trestu. Vzhledem k jeho bohaté trestní i násilné minulosti byla na jeho zadržení vyžádána spolupráce zásahové jednotky."

Nyní je už útočník ve vazbě a hrozí mu 6 let vězení. Zatím nevypovídal. Druhý z mužů se vymluvil, že se chtěl jen svézt se známým a netušil, že koloběžka je kradená. Policie také žádá majitele elektro koloběžky, aby se přihlásil. Krádež totiž zatím nikdo neohlásil. 


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy