Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Občané Staré Bělé odmítli v referendu obchodní centrum. Proti byli téměř všichni

  • Ostrava,

Jak už z našeho zpravodajství víte, součástí voleb v Ostravě - Staré Bělé bylo i referendum o výstavbě obchodního centra v katastru tohoto městského obvodu. Podle očekávání drtivá většina občanů zamýšlenou výstavbu odmítla. Starosta chce nyní odmítavé stanovisko obyvatel využít k dalším jednání na magistrátu.

Je obvyklé, že když chce někdo něco nového postavit, vždy se najdou nějací odpůrci, kteří stavbu odmítají. Málokdy jsou ale tak jednotní, jako obyvatelé Staré Bělé, kteří v referendu více, než 90 procenty odmítli výstavbu obchodního centra. Hlasovalo přitom 71 procent obyvatel. Proti jsou dokonce i lidé z opačného konce obce. 

anketa, obyvatelé Staré Bělé: "Komu by se líbilo, když vám tady postaví 12ti metrovou halu."

"Je to katastrofa."

"V žádném případě to nechceme."

Mojmír Krejčíček, starosta Ostravy - Staré Bělé: "Výsledek referenda je závazný pro náš městský obvod. Již jsem měl jednání s vedením města a budu dále pokračovat o případné změně územního plánu. Mám jednání s investorem a také budeme jednat s majiteli pozemků o způsobu jejich dalšího využití."

Retail Park Ostrava - Jih má vyrůst na poli mezi Plzeňskou a Junáckou. Jeho součástí by měly být nejen obchody, ale i haly pro lehký průmysl. Dopravní napojení by mohlo být jedním z důležitých faktorů při schvalování záměru. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Pro nás je podstatné a zabýváme se tím už několik týdnů bez ohledu na výsledek referenda, aby jakákoliv zástavba v tom území byla do budoucna kompatibilní se zástavbou rodinných domů a na druhé straně s tím, že má v tom území vzniknout velkokapacitní komunikace Nová Krmelínská."

Ani referendum, ale nedává lidem jistotu, že se nebude stavět. Nyní bude záležet na úřednících státní správy. K postoji občanů by ale jistě měli přihlížet. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy