Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava podpoří organizátory prorodinných aktivit. Na žádosti o finance mají týden

  • Ostrava,

Ostrava opět přispěje na podporu prorodinných a volnočasových aktivit. O peníze může zažádat každý, kdo organizuje nějaké akce nebo aktivity zaměřené na soužití rodin i mezigenerační. Projekty mohu být i z oblasti poradenství.

Ostrava se dlouhodobě zaměřuje na rodinnou politiku s cílem zvrátit nepříznivý demografický vývoj a zejména zastavit stěhování mladých lidí, ale naopak jim co nejlepší podmínky pro život a založení rodiny. Kromě velkých projektů město každoročně podporuje i menší komunitní akce pro celé rodiny.

Zdeněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: „Vedle podpory velkých kulturních projektů vnímáme také potřebu podporovat i menší komunitně zaměřené akce a aktivity pro rodiny, které většinou vznikají jen z čisté potřeby lidí se setkávat, vzájemně spolu komunikovat a dělit se o své starosti i radosti. Právě z tohoto důvodu jsme vytvořili dotační program v oblasti rodinné politiky, což považuji za velice dobrý krok. Cílem je podpořit spolky a neziskové organizace, které se v této činnosti angažují, neboť jsme přesvědčeni, že především rodinám s dětmi je třeba nabídnout kvalitní a finančně nenáročnou možnost společného trávení volného času.“

Pro příští rok je prozatím připraven milion 100 tisíc korun. Každoročně je z tohoto dotačního titulu podpořena činnost 10-15 organizací, které se snaží o vytváření vhodných podmínek pro fungování rodin a usilují o odstranění překážek, jimž rodiny čelí. Podporu mohou získat i jednorázové akce.

Zdeněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Vedle toho ještě podporujeme volnočasové aktivity, na které je alokovaná částka 6 milionů korun, což je zhruba stejně jako v minulých obdobích."

O podporu se musejí zájemci přihlásit od 18. do 27. října. Žádosti mohou podat právnické i fyzické osoby. Podrobnosti naleznete na webu Ostravy. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy