Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj lituje, že ukradl téměř 30 kol. Řádil po celé Ostravě

  • Ostrava,

Ostravští policisté dopadli mladíka, který tři měsíce doslova řádil po celé Ostravě. V průběhu léta si před ním nemohl být jistý žádný majitel jízdního kola. Dokázal se vloupat téměř kamkoliv a svůj lup dokázal také bleskově zpeněžit. Využil totiž současného velkého nedostatku kol na trhu.

Přes léto kriminalisté zaznamenali v Ostravě nárůst krádeží jízdních kol, které byly provedeny podobným způsobem. Zapomeňte na jemnou zámečnickou práci pomocí šperháku. Zloděj používal hrubou sílu a do objektů vnikal po vypáčení zámků dveří.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vloupával se do sklepů, koláren, ale také garáží. Modus operandy byl ve většině případů stejný. Násilným způsobem pachatel vnikl do vnitřních prostor daného objektu a odcizil především jízdní kola, koloběžky, mobilní telefony, notebooky, ale také peněženku s doklady."

Díky mravenčí práci kriminalisté získali řadu stop a hlavně také videozáznam a pak už byl pachatel jasný. Šlo totiž o starého známého 29letého recidivistu. Na kola se zaměřoval kvůli jejich nedostatku na trhu. Šla tak velmi rychle a za vysokou cenu prodat. 

Taťána Pytlová, spolumajitelka cyklo prodejny Bagbike: "Bohužel momentálně jízdní kola nejsou. Zvýšila se poptávka a v době covidu navíc továrny nevyráběly, pak byly problémy s dopravou. Kola tak nyní nejsou."
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "29letý muž z Ostravy se doznal celkem k 18 skutkům vloupání. Jeho teritorium byla celá Ostrava. Podle výslechu obviněného měl odcizené věci prodávat náhodným lidem, aby získal peníze na jídlo. Odcizit měl téměř 30 kol (včetně elektrokol) a z toho dvě koloběžky. Celkově se škoda vyšplhala přes 900.000,- Kč. "

Rekord zloděje byla za jednu noc 4 kola, která postupně ukradl v kočárkárně paneláku ve Výškovicích. Recidivista je obviněn z několika trestných činů a hrozí mu až 5 let vězení. Při výslechu řekl, že svého jednání lituje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy