Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tramvaje s kníry opět povzbudí ostravské cestující

  • Ostrava,

Mroží knír „Husťák“, havířský knír „Střapáč“ nebo ostravský točený „Elegán“. Tři druhy knírů, které od 1. listopadu opět zdobí čela tyrkysových tramvají Stadler Dopravního podniku Ostrava (DPO). DPO se ve spolupráci se Sdružením dopravních podniků ČR (SDP ČR) do osvětové akce Movember zapojuje už po počtvrté.

Cílem akce je upozornit na důležitost prevence v oblasti mužského zdraví a zlepšení povědomí o nutnosti preventivních prohlídek mužských pohlavních orgánů.

Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO: "Bezpečnost našich cestujících je pro nás prioritou. Pro posilování pocitu bezpečí cestujících děláme maximum: kamery ve vozidlech i na zastávkách, společné bezpečnostní akce asistentů přepravy a ostravských strážníků, obnova vozového parku nejmodernějšími vozy s bezpečnostními prvky, antikolizní systémy atd. Zapojení do kampaně Movember 2021 je tak další díl do naší bezpečnostní mozaiky, jejíž výsledkem je péče o zdraví našich cestujících ve všech podobáchProto jsme polepili v Ostravě knírem celkem na čtyři desítky tramvají Stadler, Movemberu je věnována samostatná stránka na našem webu a informujeme samozřejmě i na sociálních sítích. Navíc vyhlašujeme, stejně jako v loňském roce, oblíbenou soutěž o nejlepší knír."

Soutěž o nejlepší knír a podrobnosti o akci Movember najdou zájemci na www.DPO.cz/movember.

Tomáš Pelikán, předseda SDP ČR: "„Vozy městské veřejné dopravy potkává denně spousta lidí, navíc ty kníraté opravdu zaujmou. Proto si myslím, že osvětu touto formou můžeme šířit ve velkém, a podpořit tak projekt, který má opravdu smysl. V boji s rakovinou je nejdůležitější prevence a včasný záchyt nemoci a díky nadačnímu fondu Muži proti rakovině se propagace tohoto tématu dostává do povědomí široké veřejnosti."
Linda Hailichová, mluvčí SDP ČR: "Spolupráce mezi organizátory akce Movember a SDP ČR začala v roce 2018, kdy vyjely kníraté vozy do ulic poprvé, akce se každoročně těší velkému ohlasu. V letošním roce se zapojilo jedenáct dopravních podniků, každý z nich má pro propagaci individuální možnosti a kanály. Všechny své vozy vybaví kníry například v Karlových Varech, Pardubicích nebo v Plzni. S kampaní se cestující setkají taky v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Praze nebo v Ústí nad Labem."

Do osvětové kampaně se zapojuje řada zemí, Česká republika prostřednictvím Nadačního fondu Muži proti rakovině, který se od svého vzniku v roce 2012 snaží zlepšit povědomí o nutnosti preventivních prohlídek mužských pohlavních orgánů. Nadační fond Muži proti rakovině podporuje výzkumné projekty a rozvoj léčby urologických nádorů, šíří osvětu v této oblasti a pomáhá získat finanční zdroje na nákupy přístrojového vybavení pro léčbu onkologických pacientů. Rakovina prostaty je přitom jedním z nejvíce asymptomatických druhů rakovin. 

Více informací naleznete také na www.muziprotirakovine.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - lokalita Martinov, centrum Ostravy, Hranečník
Ostrava
od 5 700 do 13 500 Kč/měsíc

Detail

DÚM, DDŠ, SVP a ZŠ (Wattova, Zákrejsova) Ostrava
Ostrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry