Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smetanův sad v Mariánských Horách oživil svou dávnou slávu. Revitalizace stála 11 milionů korun

  • Ostrava,

Ostrava v rámci tzv. zelených projektů zvelebuje a zkrášluje nejrůznější zanedbané parky, zahrady a prostranství po celém městě. V minulých dnech byla dokončena revitalizace Smetanova sadu v Mariánských Horách a místní obyvatelé si ji nemohou vynachválit.

Smetanův sad v Mariánských Horách je znovu chloubou tohoto městského obvodu. Pracovalo se nejen na nové zeleni, ale hlavně na změně povrchu chodníků a jejich trasování. V parku je také nové veřejné osvětlení a povedený mobiliář.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Od začátku jsme návrh na celkovou úpravu parku diskutovali nejen s obyvateli okolních domů, ale také se zástupci střední školy. Park by měl sloužit nejen pro rodiče s dětmi a seniory, kteří zde bydlí, ale také pro studenty místní školy, kteří zde tráví volný čas během nebo po skončení výuky. Proto jsme park rozdělili pomyslně na dvě části. Část, která je blíže k panelové zástavbě, by měla sloužit právě více pro rodiny, vydlážděná zóna u vstupu od budovy střední školy by měla poskytovat dostatek prostoru pro setkávání studentů.“

Dokončena byla sanace dřevin, přičemž nejdůležitější byly úpravy vzrostlých stromů, které tvoří dvě hlavní parkové aleje. Ty zůstaly zachovány, tak jako byly už před téměř sto lety. O čemž svědčí tato fotografie. Místní obyvatelé si úpravy pochvalují.

anketa, obyvatelé Ostravy: "Je to tady moc pěkné, hezké, ale v létě je méně stínu."
"Já si tady ráda sednu na svačinu a i pro děti je to fajn." 

Názvy symfonických básní Bedřicha Smetany z cyklu Má vlast byly vytesány do kamenných desek uéprostřed a v dřevěných opěradlech laviček jsou vypáleny takty z Hubičky, Čertovy stěny, Prodané nevěsty a dalších oper.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "„K rekonstrukci pěších tras jsme přistoupili víc než citlivě. Cílem bylo nepoškodit kořenový systém vzrostlých stromů, abychom je nemuseli kácet, proto jsme nechali starý asfaltový povrch chodníků odebrat ručně. Původní aleje jsme doplnili novými druhy stromů a keřů a na vybraných místech vysadili trvalky, traviny a cibuloviny."

Revitalizace vyšla na asi 11 milionů korun. Další úpravy zeleně v této části města jsou plánovány v lesoparku Benátky v lokalitě Hulváckého kopce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy