Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději hodinek v Ostravě byli odhaleni díky médiím. Hrozí jim vězení

  • Ostrava,

Policisté už znají jména zlodějů, kteří v Ostravě ukradli z vitríny klenotnictví obchodního centra dvoje hodinky. Pomohli jim občané, kteří viděli videozáznam z bezpečnostních kamer. Pachatelům hrozí vězení.

V polovině října jsme vás jménem policie požádali o pomoc při ztotožnění zlodějů, kteří v nákupním centru v Ostravě -Porubě ukradli hodinky. Bylo to v době, kdy byl otevřen už jen supermarket a ostatní obchůdky byly zavřeny. Mříž se ale ukázala jako slabá ochrana. Jeden ze zlodějů se navíc rychle podělil o úspěch s kamarádem a ten ukradl další hodinky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Díky poznatku a následnému šetření policisté vyslechli v dané věci tři osoby, a jak se ukázalo, nebyly si až tak cizí. Z výslechů vyplývá, že se mělo jednat o trojici kamarádů. Nejdříve měl 43letý muž poškodit vitrínu a následně odcizit hodinky, přičemž 30letá žena mu měla dělat stěnu a krýt ho svým tělem. Potom předal své zkušenosti 32letému kamarádovi, který v krádeži pokračoval."

Díky zveřejnění videozáznamu se polici přihlásili svědci, kteří zloděje poznali. Ti si pak pro něj přišli a od něj dostali tip i na další pachatele. Tedy ženu, která dělala zloději stěnu a druhého zloděje. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tímto bychom chtěli poděkovat médiím za zveřejnění výzvy do tisku a veřejnosti za poskytnutí informací k totožnosti podezřelé osoby. Na základě sdělení veřejnosti došlo ke ztotožnění jednoho podezřelého muže a následně už operativní činností byly ztotožněny i zbývající dvě osoby."

Celkem oba zloději odcizili čtvery hodinky způsobili tak škodu téměř za 30 000,- Kč. Jeden z pachatelů je navíc recidivista, takže mu hrozí 3 roky vězení. Dalšímu o rok méně. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy