Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Zdrogovaný řidič bez papírů ujížděl policistům ulicemi Ostravy

  • Ostrava,

Pod vlivem drog a bez řidičského průkazu sedl v Ostravě za volant 42letý muž. Jenže měl smůlu, protože ho náhodou poznala hlídka v protisměru a okamžitě ho chtěla zastavit. Řidič šlápl na plyn a začal zběsile ujíždět. Na Plzeňské ulici strhl volant, přeletěl přes patník a vzápětí boural. Policisté jedoucí za ním zase píchli kolo a jejich vůz zůstal také stát. Naštěstí už jen vyskočili z auta a řidiče okamžitě zadrželi.

zdroj videa: Policie ČR

Zběsilá honička se strhla v neděli 31. října ve večerních hodinách. Policisté prováděli v ulicích Ostravy dohled nad silničním provozem, když si najedou v protisměru na ulici Kpt. Vajdy všimli auta, ve kterém seděl za volantem jim velmi dobře známý recidivista.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "O tomto věděli, že má zákaz řízení a je uživatelem návykových látek. Okamžitě zareagovali a služební vozidlo otočili. Za pomocí světelného a zvukového signalizačního zařízení chtěli podezřelého zastavit a následně zkontrolovat."

Jenže na to řidič reagoval sešlápnutím plynového pedálu a chtěl za každou cenu policistům ujet.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pronásledování trvalo několik minut a řidič jel velmi agresivním způsobem jízdy. Ulicemi projížděl v protisměru, mimo jiné také vjel do jednosměrné silnice, čímž ohrožoval plynulost a bezpečnost silničního provozu."

Zhruba po 3 kilometrech to najednou na Plzeňské ulici řidič strhl mimo silnici, přeletěl přes patník a vzápětí naboural. Policisté v tu chvíli jeli za ním, ale při pokusu o překonání patníku a travnaté plochy následně píchli kolo a zůstali také stát. Naštěstí už bylo pronásledované auto také nepojízdné. Policisté tedy okamžitě vyskočili a během chvíle už měl recidivista pouta na rukou.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak se mužům zákona potvrdilo, řidičem byl 42letý muž, který měl opakovaně vysloven zákaz řízení a to až do roku 2023. Následně byl proveden test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na amfetamin."

Do výslechu se policistům ke svému jednání doznal a uvedl, že toho lituje.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání."

Při pronásledování nebyl nikdo zraněn.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy