Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při kontrolách bezinfekčnosti hygienici mnoho problémů nezjistili. Na místě rozdali jen 7 pokut

  • Ostrava,

V minulém týdnu se po celé zemi konaly kontroly hygieniků zaměřené na dodržování protiepidemických opatření. V drtivé většině se kontroloři zaměřili především na restaurace. V našem kraji ale příliš pochybení nezjistili.

Od minulého týdne platí v celé zemi zpřísněná protiepidemická opatření a pracovníci Krajské hygienické stanice v Ostravě vyrazili jejich dodržování zkontrolovat. Výsledky jsou až překvapivě dobré. Za dva dny navštívili přes 4 tisíce provozoven a na místě rozdali pouze 8 pokut. Další porušení se budou řešit ve správním řízení.

Aleš Kotrla, mluvčí KHS MS kraje v Ostravě: "Bylo provedeno téměř 4 tisíce kontrol fyzických osob v zařízeních stravovacích služeb, v zařízeních péče o tělo, na sportovištích, na kulturních a sportovních akcích, v saunách i v kadeřnictvích. Na místě bylo uděleno 8 pokut." 
Kromě restaurací hygienici kontrolovali také fitcentra, kadeřnictví, kina, divadla i kulturní akce a také sportoviště. Pokuty na místě byly nejčastěji uděleny hostům v restauracích, kteří neprokázali bezinfekčnost. 300 korun jich zaplatilo 6. Většina restaurací, ale takové hosty vykazuje a kvůli opatřením je i nižší návštěvnost.   

provozní restaurací v Ostravě:  "Je to minimálně osm až deset lidí, které vykážeme denně. Na provoz to určitě má vliv, finančně jsme na tom hodně špatně. Ti, co to potvrzení mají, tak to berou normálně, ale ti co to nemají, tak na to reagují dost špatně," 

"My samozřejmě máme všechno v pořádku. My na to dbáme, podle nás je to v pořádku, že chodí kontroly. Myslím, že je v pořádku, že by lidé měli být očkovaní a testovaní." 
Na pokutách vybrali hygienici 3800 korun. 11 osob, které ale nespolupracovaly, bude řešeno v tzv. příkazním řízení a tam už se mohou pokuty vyšplhat mnohem výše. Kontroly budou prý pokračovat. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy