Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci MP Ostrava začali s kontrolami chatovišť. Využívaní jsou koně i služební psi

  • Ostrava,

Skončila sezóna zahradničení a chataření spousta nejrůznějších rekreačních objektů tak zůstává přes zimu prázdná. Proto se v tomto období strážníci daleko více zaměřují i na lokality jako jsou zahrádkářské kolonie nebo chatové oblasti., které se mohou snadno stát cílem zlodějů.

Chatová oblast v Hrabové je jednou ze sedmi podobných lokalit v katastru územního obvodu Ostrava-Jih, na které se v následujícím zimní období budou strážníci MP zaměřovat. Nejde jen o běžné hlídky, ale také o hipologickou skupinu, která může využít výhod pohledu z koňského hřbetu. 

Rudolf Šupík, strážník hipolog: "Hlídkovou službu v oblasti chat a rekreačních objektů provádíme velmi často. Využíváme toho, že z těch koní máme náležitý rozhled i přes vyšší ploty." 

Chaty a zahrádky pomáhají střežit také kynologové se svými svěřenci. Osmiletý Jury je už zkušený hlídač a běda každému zloději, kterého vypátrá.

Hana Dajdová, strážnice kynoložka: "Ten pes působí na případného pachatele mnohem preventivněji, než běžná hlídka. Navíc, kdyby byla narušena branka, tak ten pes se vypustí do zahrady a on případného pachatele nalezne a štěkotem nám to oznámí." 

Akce mají i  preventivní charakter a strážníci chatařům a zahrádkářům poradí, jak co nejlépe objekt na zimu zabezpečit.

Jindřich Machů, mluvčí PČR Ostrava: "Důležité je nenechávat v chatě žádné cenné věci. Chaty a chatky řádně uzamknout, pokud mají okenice, zabednit. "

Majitelé by ale i v zimě měli občas svůj majetek zkontrolovat. Podívat se mohou i k sousedům a dobrá je vzájemná dohoda. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

DÚM, DDŠ, SVP a ZŠ (Wattova, Zákrejsova) Ostrava
Ostrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Rubix Czech s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail