Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánské Hory jsou zase o něco bezpečnější. Policisté zadrželi zloděje a kapsářku

  • Ostrava,

Mariánské Hory jsou zase o něco bezpečnější. Po zvýšení kriminality v této části Ostravy se policisté na tuto lokalitu zaměřili a podařilo se jim uzavřít hned dva případy, při kterých byly zadrženi pachatelé nejčastější trestné činnosti. Zloděj s 20ti vloupačkami a kapsářka s 13ti krádežemi.

Mariánské Hory a Hulváky se delší dobu potýkají s vysokou kriminalitou. Místní občané dokonce sepsali petici a chtěli zejména omezení nonstop provozoven u kterých se kriminální živly často scházely. Radnice i policisté a strážníci se na tuto lokalitu zaměřili a už to přineslo ovoce. V těchto dnech byl zadržen recidivista, který má na svědomí 30 vloupání do škol, barů, kanceláří i do divadla. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V uvedených objektech měl za pomocí násilí vypáčit například nápojové automaty, ze kterých odcizil schránku na mince. V jiných případech si odnesl vše, co našel … cigarety, mobilní telefon, jízdní kolo, ale také peníze či platební kartu. Téměř všechny skutky měly společnou jednu věc, tím byl předmět – šroubovák, kterým se do vybraných míst dostával."

Další zadrženou pachatelkou je kapsářka. Ta se zaměřovala na obchody v nákupních centrech, kde si vždy vyhlédla nepozorného zákazníka a obrala ho

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Obviněná žena měla využít chvilkové nepozornosti poškozených osob a během okamžiku se zmocnila buď jejich tašek, nebo třeba jen peněženky. Téměř všichni poškozeni měli jednu věc společnou. Kabelku či tašku v mnoha případech neměli pod dohledem."

Obyvatelé Mariánských Hor dobrá práce policie potěšila. Situace v ulicích se prý už zlepšila.

Patrik Hujdus, starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: "Především jsme rádi, že se PČR daří objasňovat případy, které tady řeší. Lidé volali po tom, aby se zlepšila ochrana a pocit bezpečí a opravdu z posledních týdnů mám informace od občanů, že tu situaci vnímají jako lepší."

Radnice už kvůli zvýšení bezpečnosti v obvodu také koupila dům s nepřizpůsobivými občany na Jablonského ulici, kde docházelo k přepadením. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy