Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava si připomněla 17. listopad na radnici. Kytice byly položeny k pamětní desce politických vězňů

  • Ostrava,

V Ostravě se na 17. listopad vzpomínalo i o den později tedy 18. U pamětní desky politických vězňů byly položeny kytice a primátor Tomáš Macura i hejtman Ivo Vondrák hovořili hlavně o dnešní době, kdy mnoho lidí zpochybňuje demokracii. Ta je prý ale především o zodpovědnosti k ostatním.

Stalo se už tradicí, že Konfederace politických vězňů organizuje 17. listopadu vzpomínkový akt v budově ostravského magistrátu, kde je pamětní deska. Spolupracují přitom se studenty a spolkem Fiducia. 

Ilona Rozehnalová, Klub Fiducia: "Když skončil komunismus, tak já jsme měla14 let, ale celou éru totality jsem vnímala velice citlivě, protože můj dědeček byl perzekuovaný, měl za komunistů problémy a moje maminka nemohla studovat." 

Jiří Sovadina, historik, učitel Gymnázia Olgy Havlové: "Snažíme se se studenty 17. listopad připomínat a myslím, že to vnímají i ze strany rodičů, kteří prožili 17. listopad, protože to je svátek, který je pořád živý." 

Mezi hosty byli také politici a zástupci nejrůznějších organizací, jako je například Junák a nebo vojenské velitelství. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Chci vás všechny moc přivítat. Jsem rád, že se můžeme po roční pauze potkat tady v těchto historických prostorách nové radnice, které už pamatují 91 let." 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Já jsem byl přímým účastníkem, protože jsme byl tehdy prvním rokem odborný asistent na vysoké škole a dodnes mi zní v uších svobodu, svobodu." 

Součástí piety byly i krásné písně v podání smíšeného pěveckého sboru Chorus Ostrava pod vedením Petry Rašíkové.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy