Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli nálezu stokilové pumy byli evakuováni obyvatelé ostravské Plesné. Munice je již zajištěna a lidé se mohli vrátit do svých domovů

  • Ostrava,

Na pozemku rodinného domu v ostravské části Plesná byla nalezena zhruba stokilová puma z 2. světové války. Policie evakuovala obyvatele z okolních domů.

Puma byla nalezena na pozemku domu v ulici K. Svobody, nedaleko tamní hasičárny.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Před jedenáctou hodinou jsme přijali prostřednictvím linky 158 oznámení od muže, který při výkopových pracech našel kovový předmět připomínající munici. Následně bylo zjištěno, že se jedná o pumu z druhé světové války, která je zachovalá se všemi součástmi." 

Jednalo se o zhruba 800metrový perimetr evakuace. Na místě zasahovali také strážníci městské policie, kteří policistům pomáhali s bezpečnou evakuací.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Vzhledem k tomu, že se jedná o zastavěnou vilovou část, je zapotřebí evakuovat osoby z okolních domů. Prosíme, dbejte pokynů policistů na místě."

Evakuace byla ukončena po 17. hodině, lidé se již vracejí do svých domovů. Podle nepotvrzených informací byla rozbuška stále funkční. Pumu nalezl bagrista údajně jen několik centimetrů pod povrchem, mělo jít o pumu ruské výroby.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Pyrotechnici bezpečně zajistili leteckou pumu a následně ji deaktivovali a odvezli. Nyní se můžou lidé vracet do svých domovů. Během opatření nedošlo k žádnému zranění."

Velkou evakuaci zažili nedávno také obyvatelé Ostravy-Poruby. 9. září tam byla na ulici V Zahradách nalezena nevybuchlá munice. Šlo také o stokilogramovou leteckou pumu z 2. světové války.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy