Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Ostravští policisté zachránili muže před skokem z mostu

  • Ostrava,

Stál na zábradlí mostu, držel se sloupu elektrického osvětlení a zřejmě chtěl skočit. Náhodně projíždějící hlídka ostravských policistů si 36letého muže všimla, přispěchala na pomoc a ve skoku ze zhruba 10 metrové výšky na koleje muži zabránila. Jak se ukázalo, byl pod vlivem drog.

Policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava si připsali na své konto další zachráněný lidský život. V minulém týdnu v rámci běžného výkonu služby projížděli přes frekventovaný most na Rudné ve Vítkovicích a jeden z policistů si všiml v protisměru muže, který stál na zábradlí mostu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté usoudili, že by se mohlo jednat o sebevraha, proto okamžitě zareagovali a za použití výstražných světel služební vozidlo obrátili. Celou událost prostřednictvím vysílačky oznámili operačnímu důstojníkovi a během chvilky už byli u muže."

Zpočátku se snažili s mužem komunikovat a opatrně ho přesvědčit, aby slezl a neublížil si. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že stál na mostě, který byl zhruba 10 metrů vysoko nad kolejištěm nákladní vlečky, muži zákona museli reagovat velice rychle."

Opatrně se k němu přiblížili a během chvíle už ho měli pod kontrolou a nohama pevně na zemi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "U 36letého muže byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Ovšem test na přítomnost amfetaminu byl pozitivní. Následně byl předán do rukou zdravotníků, kteří ho převezli k vyšetření do zdravotnického zařízení."

Policisté se běžně setkávají s pachateli či pronásledují vozidla, ale záchrana lidského života je i pro ně výjimečnou situací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy