Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští policisté zachránili lidský život. Sebevraha dostali do bezpečí

  • Ostrava,

Ostravští policisté zachránili muže, který pod vlivem drog chtěl skočit z mostu. Všimla si jej náhodně projíždějící hlídka, která mu zabránila ve skoku ze zhruba desetimetrové výšky na kolejiště.

Policisté z oddělení hlídkové služby Projížděli přes most v Ostravě - Vítkovicích, když si jeden z nich všiml v protisměru muže, který stojí na zábradlí a objímá sloup. Pod ním byla hloubka zhruba 10 metrů a koleje z vítkovické vlečky. Bylo jim hned jasné, co se děje.

Michal Folta, Policie ČR Ostrava: "Zpočátku jsme se snažili zjistit, co tam muž dělá, ale komunikace byla velmi obtížná, protože tam byl hustý provoz a bylo velmi špatně slyšet. Zjistili jsme, že pán není z našeho regionu, že Ostravu ani nezná a že se vlastně snaží utéct před nějakou svou minulostí." 

Policisté mají na podobné situace vyškolené vyjednavače a jeden z nich  se okamžitě vydal na místo. I hlídkaři jsou ale proškoleni a v těchto situacích může hrát čas klíčovou roli. Tady sehrála roli i velká zima. 

Jaroslav Neuwirt, Policie ČR Ostrava: "Je to o takové vzájemné empatii s tím člověkem. Kolega mu navrhl, ať sleze dolů, že půjdeme na horký čaj. Na to celkem slyšel, protože byl opravdu promrzlý." 

Dechová zkouška sice byla negativní, muž byl ale pod vlivem drog a vzhledem k tomu, co říkal, je možné že trpěl duševní poruchou. Proto byl předán zdravotníkům. 

Michal Folta, Policie ČR Ostrava: "Vždycky raději pomáháme. Vždy je lepší pomoc, než nějaká represe." 

Se sebevraždami se setkávají policisté z oddělení hlídkové služby poměrně často. Jen tato dvojice už řešila 5 podobných situací a vždy se jim podařilo skoku zabránit. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPrestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Čechymen financial real s.r.o.*
Ostrava
od 120 do 120 Kč/hod.

Detail

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail