Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské Vánoce budou, ale ve skromnější protiepidemické podobě. Prokešovo náměstí zdobí obří saně

  • Ostrava,

Ostravské Vánoce budou. Kvůli pandemii sice ve skromnější verzi, ale přesto se tato oblíbená akce uskuteční. Hlavní změnou je zrušení hromadných akcí, jako je rozsvěcování vánočního stromu a nebo koncertů. K omezení programu chtějí přistoupit i velké městské obvody.

Hitem Ostravských Vánoc se bezesporu stane tento obří dárek se saněmi a monstrózní baňkou na sedátku, který ozdobil Prokešovo náměstí před magistrátem. Dílo výtvarnice Eriky Bornové postavili kulisáci z Národního divadla Moravskoslezského za tři měsíce a nyní bude v adventním období zakrývat fontánu s plastikou Ikara. 

Erika Bornová, autorka instalace Velký dar - úhel pohledu: "Udělala jsem Velký dar - úhel pohledu, protože jsem chtěla, aby si i velcí lidi připadali jako malé děti a viděli všechno zespoda. Když jste malé děti, tak se vám všechno zdá velké." 

Vánoční strom z Beskyd už stojí na Masarykově náměstí. Jeho rozsvěcování ale bude zrušeno a na náměstí nebude ani pódium pro umělce. Velká vystoupení jsou zrušena.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora: "Bezesporu chceme Ostravské Vánoce zachovat, ale zároveň potřebujeme omezit masové aktivity. Je to především to slavnostní rozsvícení vánočního stromku."  
Miriam Lehocká, obchodní ředitelka výstaviště Černá louka: "Uděláme maximum proto, abychom zachovali ty programové body, které dokážeme bezpečně zrealizovat. To jsou akce, které umíme kapacitně velmi dobře kontrolovat." 

Velkým lákadlem letos bude ledové kluziště na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Podmínkou vstupu ale bude bezinfekčnost. Magistrát vyzval také městské obvody, aby zodpovědně zvážily program. Poruba i Jih už na úpravách pracují. 

 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy