Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž na kole přejížděl v Ostravě přejezd pro cyklisty a srazilo ho auto

  • Ostrava,

64letý cyklista vjel v Ostravě-Zábřehu na přejezd pro cyklisty a vzápětí ho srazila dodávka. Záchranáři ho museli na místě oživovat a v ohrožení života ho pak přepravili do nemocnice. Případ už vyšetřují kriminalisté, kteří musí nyní určit míru zavinění.

O střetu osobního auta a cyklisty byli záchranáři informováni v pátek po 17. hodině. Na pomoc neprodleně vyjel zdravotnický tým a posádka rendez-vous s lékařkou.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Čtyřiašedesátiletý muž byl po nehodě v bezvědomí a přímém ohrožení života. Záchranáři zjistili, že jeho srdeční činnost selhává. Museli proto zahájit rozšířenou resuscitaci za podpory přístrojové techniky a léků. Lékařka pacientovi zaintubovala dýchací cesty a zajistila mu umělou plicní ventilaci."

Snaha týmu byla úspěšná a krevní oběh postiženého se podařilo obnovit.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž s poraněním hlavy a podezřením na poranění mozku byl poté přepraven do ostravské Fakultní nemocnice. Záchranáři jej předali do péče týmu tamního urgentního příjmu."

Prvotní informace z místa události byly, že měl cyklista vjet na přechod pro chodce na červenou. Policie ale v pondělí uvedla, že se nehoda nestala na přechodu pro chodce, ale v místě, kde je semafor pouze pro tramvaje.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Řidič dodávky ročníku 1967 jel po ulici Pavlovova od ulice Plzeňská k ulici Výškovická. V úseku před tramvajovou zastávkou Kpt. Vajdy údajně plně nesledoval situaci v provozu a měl přehlédnout cyklistu, který jel z jeho pohledu zleva doprava a v prostoru přejezdu pro cyklisty mělo dojít ke střetu."

Případem se nyní zabývají kriminalisté, cyklista je totiž stále ve velmi vážném stavu v nemocnici. S posouzením míry zavinění bude muset pomoci také znalec. Protože podle zákona nemá cyklista na přejezdu pro cyklisty absolutní přednost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy