Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve fifejdské nemocnici nastoupil další turnus vojáků. Slouží přímo na covidých jednotkách

  • Ostrava,

I když se pandemická situace v MS kraji přestala zhoršovat, Městská nemocnice Ostrava musela ještě více utlumit plánované operace. V nemocnici je navíc vysoká nemocnost personálu a tak je velmi důležitá výpomoc armády. Dnes nastoupil další turnus vojáků.

Do služby na jednu z covidových jednotek v Městské nemocnici Ostrava se v pondělí ráno přihlásilo 8 čerstvých sil. Jde o vojáky z Přáslavic, členy roty logistiky 73. tankového praporu. Mezi nimi je i matka tří dětí Veronika Kindlová. Přerušila přípravy na Vánoce, sbalila věci na dva týdny a vyrazila na pomoc. Starost o děti bude na manželovi.

Veronika Kindlová, Rota logistiky 73. tankový prapor Přáslavice: "Přijeli jsme dnes ráno, na oddělení jsem asi 3 hodiny a cítím respekt. Respekt k té práci, k těm lidem, co tady pracují a určitě i k té nemoci."

Fifejdská nemocnice v Ostravě je po fakultní nemocnici druhou nejvytíženější v kraji. Už několik týdnů v ní leží kolem stovky pozitivních pacientů. Nyní navíc chybí asi 150 zaměstnanců, kteří jsou buď také nakažení a nebo čerpají lázně za minulou vlnu epidemie.

Andrea Vojkovská, mluvčí Městské nemocnice Ostrava: "Na covidových odděleních MNO leží v současné době 103 pacientů s nemocí Covid -19, z nichž 7 potřebuje intenzivní péči. Z těchto 7 je pouze jeden očkovaný. Ze zbývajících pacientů je naočkováno 40 procent." 

V celém kraji přibylo za 24 hodin téměř 900 nakažených, což je o asi 330 méně než před týdnem. V nemocnicích zdravotníci pečují o přibližně 900 pacientů a téměř všude už jsou omezeny operace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy