Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční dárek cestujícím, DPO zrychluje spoje v novém jízdním řádu

  • Ostrava,

Dopravní podnik Ostrava díky zrychlení cestování ušetří čas za 4 dny. Celkové zrychlení cestování na linkách nově umožňuje zvyšování počtu zastávek na znamení, rozšiřování úseků, kde mohou tramvaje jezdit až 80 km v hodině a nové výhybky, které dovolují průjezd až 40km rychlostí. DPO po rozsáhlých investicích do celé infrastruktury provedl nové měření jízdních dob na autobusových a tramvajových linkách a výsledné úspory zahrnul do jízdních řádů platných od 12. prosince 2021.

Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO: "Dlouhodobě sledujeme data z každodenního provozu a pravidelně je vyhodnocujeme. Máme detailní informace o zpožděních, rychlosti vozidel i délce stání na zastávkách a samozřejmě nezapomínáme na připomínky našich řidičů. Díky tomu a velkým investicím do infrastruktury můžeme nyní říct, že naši cestující stráví během celého týdne ve vozech MHD v součtu o 4 dny méně."

Ke zkrácení jízdní doby došlo na autobusových linkách č. 22, 28, 23, 26, 38, 55, 59, 68 a 71 a tramvajových linkách č. 4 a 8. Naopak k prodloužení jízdní doby došlo v důsledku měření v některých úsecích u linky č. 55. Největší úspora vznikne v úseku Hulváky – Nová ves vodárna, kde se v pracovní dny ušetří až 177 minut denně. Změny v jízdních dobách jsou zahrnuty do jízdních řádů platných od 12. prosince 2021.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy