Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hledá investora pro rekonstrukci mrakodrapu. O návrh se postarala architektka Eva Jiřičná

  • Ostrava,

Jak již z našeho zpravodajství víte, Ostrava rozhodla, že nechá opravit zchátralý mrakodrap na Ostrčilově ulici nedaleko nové radnice. Novinkou je, že pro tento záměr chce najít investora, se kterým se podělí o náklady. Investor zaplatí rekonstrukci a město pak část bytů a parkovacích míst odkoupí.

Už podruhé přistupuje Ostrava k jedinečnému konceptu spolupráce veřejného a soukromého sektoru při výstavbě bytů. Po Nových Laubech je to výšková budova na Ostrčilově ulici v centru. Město připravilo investiční záměr, dává na trh nemovitosti pro výstavbu domu, včetně parkování a investor má zrealizovat projekt. Ostrava pak část domu koupí. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Partnerství veřejného a soukromého sektoru považujeme za vhodnou cestu k podpoře a urychlení potřebné bytové výstavby ve městě. Developerům nabízíme lukrativní investiční příležitosti v centru města, v bezprostřední blízkosti Nové radnice a nábřeží Ostravice a zároveň velmi dobrou startovací pozici, neboť mají od samotného počátku garantován odkup významné části nemovitosti, po jejím dokončení, ze strany města. Mohou tak naplno využít svůj potenciál postavit danou stavbu efektivně a rychle."

Závazné pro investora budou části hlavních architektonických prvků návrhu budovy a parkovacího domu. Projekt připravila renomovaná architektka Eva Jiřičná a Petr Vágner a díky překvapivě dobré statice chtějí dům ještě zvýšit o vyhlídkové patro s restaurací.

Eva Jiřičná, architektka: "Snažili jsme se tuto budovu udělat zelenou. Zabývali jsme se tím, jak můžeme ozelenit nejen balkóny. Problémy jsme ale měli s požárními otázkami."
Petr Vágner, architekt: "V přízemí budovy budou komerční prostory, tedy obchody a v dalších patrech pak byty různých velikostí od 1+kk až po 4+kk a v horních čtyřech patrech budou dva luxusní mezonetové byty."

Po Bolt Toweru a Nové radnici jde o třetí nejvyšší budovu v Ostravě. Po dokončení by se z ní měla stát opět chlouba města. Náklady jsou odhadovány na 390 milionů korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy