Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skauti přivezli Betlémské světlo na ostravský krajský úřad i magistrát

  • Ostrava,

Betlémské světlo už září na krajském úřadě i radnici. V pondělí přivítal hejtman Ivo Vondrák i ostravský primátor Tomáš Macura skauty. Jako v předchozích letech přinesli Betlémské světlo a zažehli plamínek v lucerně, aby si kdokoliv mohl tento zářící symbol Vánoc odnést domů. Betlémské světlo bylo přivezeno do Ostravy vlakem.

V pondělí přivítal na radnici primátor města Tomáš Macura skauty ze střediska Modrý šíp. Jako v předchozích letech přinesli skauti Ostravanům Betlémské světlo do prostor Nové radnice a zažehli plamínek v lucerně, aby si obyvatelé Ostravy mohli tento zářící, křehký symbol Vánoc odnést do svých domovů.

Veronika Gadulová, skautské středisko Polanka nad Odrou: "Betlémské světlo bylo přivezeno do Ostravy vlakem, v sobotu jsme jej převzali na nádraží ve Svinově, abychom jej mohli šířit dál. Světlo bylo zažehnuto v Betlémě, skauti jej lidem rozváží dál napříč Evropou."

Plamínek odebraný z věčného ohně v Betlémě cestuje letecky do Rakouska, kam za ním směřují skautští kurýři. Od roku 1990 jej dováží z Rakouska do České republiky brněnští skauti. Betlémské světlo pak čtvrtou adventní sobotu vlaky skauti rozváží do všech koutů země. Lidé mohou plamínek, symbolizující naději, víru, lásku a mír získat pro své domovy na mnoha místech. Jedním z nich je nyní také budova Nové radnice, konkrétně vrátnice vpravo, kde si jej zájemci mohou zažehnout od 20. prosince až do Štědrého dne.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Převzetí Betlémského světla od skautů na radnici náleží již k milým vánočním tradicím. Malé světýlko může být nadějí a přinášet radost do všedních starostí. Díky této tradici mohou lidé poselství naděje šířit dál."

Betlémské světlo si v pondělí převzal na krajském úřadě i hejtman Ivo Vondrák. Předání jsme přenášeli živě na Facebooku Televize Polar.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy