Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětské pacienty v Městské nemocnici Ostrava potěšila návštěva z radnice

  • Ostrava,

Na dětské oddělení Městské nemocnice v Ostravě zavítal ve středu náměstek primátora Zbyněk Pražák, aby dětem zpříjemnil chvíle nemocničního pobytu. V době jeho návštěvy zde bylo 12 pacientů ve věku od 3 do 15 let. Náměstek za přítomnosti ředitele nemocnice s každým krátce pohovořil a každému také předal vánoční dárek.

Věková škála obdarovaných byla skutečně široká, prezent vždy odpovídal věku obdarovaných. Mezi dárky bychom našli vědomostní hry, plyšáky, skládačky nebo model popelářského auta.

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Úrazy a zdravotní problémy se neptají, kdy a koho postihnou. Proto není divu, že také na dětském oddělení Městské nemocnice Ostrava leží pacienti, kteří by tento předvánoční čas raději trávili v pohodlí domova. Vím, že lékaři a zdravotnický personál dělají všechno možné, aby se jejich malí svěřenci na svátky přece jen dostali domů. Věřím, že moje návštěva dětem zpestřila čas, trávený mimo důvěrně známé prostředí. Z dárků měly radost a musím poznamenat, že nemocniční pobyt snáší dobře. Jistě je to také zásluhou pracovníků městské nemocnice."

Právě zdravotníci z dětského oddělení pro své pacienty následně připravili vánoční besídku, které se účastnili všichni, kterým to jejich diagnóza umožňovala.

Jana Šadibolová, vrchní sestra: "Nechyběl rozsvícený stromek s vánočními dárky ani zpěv koled. Zkrátka jsme dětem připomněli tradiční Vánoce s jejich zvyky a tím, co by k nim mělo patřit."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy