Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj ukradl kufr ze stojícího Pendolina a utekl, brzy ho vypátrali policisté

  • Ostrava,

Jen pár minut se ze svého lupu radoval muž, který ve vlaku na nádraží Ostrava-Svinov ukradl kufr ze stojícího vlaku Pendolino. Poškozeného o bleskurychlé krádeži informoval cestující ve vlaku. Na místo se pak ihned vydaly policejní hlídky. Policisté brzy pachatele nalezli. S ukradeným kufrem stál před skleněným vestibulem vedle budovy informačního centra.

video: PČR
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Jak vyplynulo z výslechu, poškozený odložil kufr do prostoru, kde jsou zavazadla a následně si šel sednout do vozu. I přesto, že měl po celou dobu kufr pod očním dohledem, našla se chvilka nepozornosti při vystupování ostatních cestujících. Neznámý muž tohoto využil, měl vzít červený kufr a následně s ním začal utíkat. Naštěstí se ve vlaku našel duchapřítomný muž, který vše viděl a poškozenému to řekl. Díky pohotové reakci spolucestujícího a okamžitému zákroků policistů z oddělení Hlavního nádraží Ostrava byl muži kufr vrácen i s jeho celým a nepoškozeným obsahem." 

Pachatel se ke krádeži na místě doznal. Poškozený muž měl v zavazadle osobní věci, peníze a platební kartu. Podle policie byla celková škoda okolo 60.000 korun. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Ve zkráceném přípravném řízení bylo 20letému muži sděleno podezření ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachatelem byl občan cizí státní příslušnosti, který nemá záznam v rejstříku trestu. Nyní mu hrozí až dvouleté vězení."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy