Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výtržníci snědli pečivo a vypili alkohol přímo na prodejně, pak odešli bez placení

  • Ostrava,

Hned ke třem kuriózním případům krádeží vyjížděli během úterka ostravští strážníci. Všechny měly společného jmenovatele, jedna prodejna a kuriózní způsob provedení krádeže, kdy pachatelé odcizené zboží snědli a vypili přímo na prodejně a odcházeli z prodejny bez zaplacení.

Všechny události se odehrály na jedné prodejně v Moravské Ostravě. Strážníci tam vyjížděli vždy na základě oznámení pracovníka ostrahy.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "V prvním případě figurovala 37letá žena, která byla již v minulosti za majetkovou trestnou činnost potrestána. Zřejmě si po obědě chtěla dát dezert nebo byla milovnicí sladkého pečiva. Na prodejně snědla hned pět koblihů, jeden muffin a jeden šáteček. Vzhledem k její trestní minulosti byla předána kolegům z Policie ČR."

Ve druhém a třetím případě figuroval jeden a tentýž pachatel. 57letý muž prodejnu navštívil nejprve v podvečer. Měl rovněž chuť na sladké a na prodejně snědl tři šátečky a tři koláče.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po vyřešení krádeže strážníky se do prodejny po dvou hodinách vrátil znovu. Tentokrát však dostal chuť na alkohol. Nejprve si otevřel a vypil pivo. Krádež pak „dotvrdil“ lahví slivovice, kterou si otevřel a slivovici začal konzumovat rovnou z lahve."

V případech 57letého muže se jednalo o přestupky. Jeho jednáním se tak bude zabývat příslušný správní orgán, kam byly oba případy strážníky postoupeny.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "S obdobnými kuriózními krádežemi se strážníci setkali již v minulosti. V květnu 2020 v jedné z prodejen 46letá pachatel vypil „na ex“ láhev ostružinové vodky a poté usnul mezi regály na prodejně."

V říjnu loňského roku pak strážníci řešili 18letou ženu, která se na prodejně přezula do nových bot a z prodejny pak odcházela bez zaplacení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyFUS a HARAZIM s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 37 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

MUDr. Elena Izraelová,
Ostrava
od 13 000 Kč/měsíc

Detail