Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce uprchlíkům nabídnut komplexní pomoc. Rozšíří i sběrné místo pro materiální pomoc

  • Ostrava,

Ostravští radní od pondělního rána řeší další možnosti pomoci Ukrajině. Chystají se byty pro uprchlíky, do země samotné budou směřovat peníze a sběrné místo pro materiální pomoc se bude rozšiřovat.

Už o víkendu vzniklo v areálu skladů na Wattově ulici v Ostravě-Přívoze sběrné místo pro materiální pomoc a v neděli večer bylo téměř zaplněno. V plánu je jeho rozšíření a brzy bude možné nosit věci i do Trojhalí, kde pravděpodobně vznikne sběrné místo na vybavení bytů.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Počítáme s příchodem většího počtu rodin a chceme jim poskytnout komplexní služby od ubytování, přes sociální službu, finance i zdravotní pomoc, zkrátka vše, co bude potřeba."

Rodinám, které do Ostravy v nejbližší době z Ukrajiny dorazí, chce město nabídnout komplexní pomoc, tedy nejen ubytování, ale vše, aby zde mohli normálně žít i delší dobu. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Město nabídne zhruba 90 - 100 bytů. Ty jsou dnes v holém stavu, takže zřídíme další sběrné místo pravděpodobně v Trojhalí, kde by se nosily objemnější věci, třeba postele nebo skříně, abychom je moli vybavit."

Ostrava chce také přímo na Ukrajinu poslat minimálně 10 milionů korun.  Dar musí ještě schválit zastupitelstvo. Ukrajinci prý už do Ostravy přijíždějí a ubytovávají se například na kolejích a pomoc nabídla i  huť Liberty, která má k dispozici ubytovnu Kovák. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy