Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič přejel v Ostravě muže ležícího na zemi, policie hledá svědky

  • Ostrava,

Řidič nákladní dodávky zřejmě v úterý pozdě večer v Ostravě přehlédl muže ležícího na zemi a bohužel ho přejel. Muž ročníku 1993 na místě zemřel. Policie teď hledá svědky, kteří by mohli pomoct událost objasnit.

Tragická nehoda se odehrála v úterý krátce před půl dvanáctou večer na ulici 28. října za zastávkou MHD Krajský úřad. Prvotní neověřená informace z místa nehody zněla, že měl muž řidiči zřejmě vstoupit do cesty. Ze získaných kamerových záznamů bylo ale později zjištěno, že už ležel na silnici.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Podle dostupných informací měl jet řidič (r. 1956) nákladním vozidlem Renault Master ve směru jízdy od ulice Na Jízdárně k ulici Vítkovická v Ostravě a z dosud nezjištěných příčin měl přehlédnout osobu zřejmě ležící na zemi, kterou následně vozidlem přejel."

Muž ročníku 1993 utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě okamžitě podlehl. První záchranáři u něj byli během čtyř minut od převzetí výzvy k zásahu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Osmadvacetiletý muž byl po střetu v bezvědomí a přímém ohrožení života, jeho dýchání selhávalo. Zasahující lékařka zjistila mnohočetná poranění hlavy, hrudníku a také končetin. Týmy ihned započaly s poskytováním přednemocniční neodkladné péče. I přes jejich úsilí došlo následně k zástavě krevního oběhu a záchranáři museli zahájit rozšířenou resuscitaci. Veškerá snaha však byla marná a pacient po několika desítkách minut podlehl vážným zraněním, která utrpěl."

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti."

Policie teď ale hledá svědky, kteří by mohli pomoci objasnit, jak se nehoda stala. Případně z jakých důvodů ležel muž na zemi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Dle dostupných informací se na místě měla nacházet žena, která venčila psa, proto ji žádáme, aby se přihlásila na jakoukoli policejní služebnu či se obrátila na tísňovou linku 158. Zároveň se obracíme i na případné další svědky dopravní nehody, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě a samotný děj střetu tak mohli vidět, aby se obrátili na linku 158."

Pomoci mohou také řidiči, kteří místem projížděli, případně mají v autě palubní kameru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyFUS a HARAZIM s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 37 000 Kč/měsíc

Detail

MUDr. Elena Izraelová,
Ostrava
od 13 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail