Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava omezila příjem materiální pomoci pro Ukrajinu, za pět dnů přišlo na 2000 dárců

  • Ostrava,

Obrovskou sounáležitost a ochotu pomáhat prokázali lidé v Ostravě. Za pět dnů existence sběrného místa darovalo potřebné věci téměř 2 000 dárců. Ostrava tak prozatím pozastavila příjem materiální pomoci ve skladu v ulici Wattova. Lidé ale mohou nosit ještě zdravotnický materiál a potřeby pro děti.

Skladové prostory jsou aktuálně naplněny, probíhá třídění a koordinace distribuce materiálu potřebným.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Pozastavujeme proto nyní příjem darů v našem sběrném místě na Wattově ulici kromě vyjmenovaných věcí, které užije Český červený kříž."
  • zdravotnický materiál (obinadla, sterilní čtverce, zaškrcovala, hotové obvazy číslo 3, termofolie, dlahy typu SAM, šátky trojcípé, rukavice nitrilové nesterilní, izotermické folie, cívkové náplasti – vše v originálním obalu s co nejdelší expirací)
  • potřeby pro děti – trvanlivé potraviny – kaše, mléčná kojenecká výživa – lahvičky, přesnídávky, různé přesnídávkové tzv. kapsičky, trvanlivé jemné pečivo, hygienické potřeby pro děti, hračky
Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Potřeby pro děti jsou využívány Českým červeným křížem v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině a humanitárních vlacích pro děti cestující z Ukrajiny k nám do bezpečí. Naopak zdravotnický materiál putuje prostřednictvím národní společnosti ČČK přímo do rukou Červeného kříže na Ukrajině."

Sběrné místo je pro vyjmenované dary otevřeno od 8.00 do 20.00 hodin a nachází se v halách na Wattově ulici 797/17 v Ostravě-Přívoze. Kontaktní telefony jsou 601 297 496 a také 601 297 870.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Děkujeme všem, kteří pomohli a pomáhají. Pokud chcete dále pomáhat, je aktuálně vhodnější finanční pomoc, detailní informace k různým způsobům pomoci naleznete na webu města."
Nahlásit chybu


K tématu




Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail