Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské SSK Vítkovice zapojí ukrajinské děti do atletického oddílu

  • Ostrava,

Atletický oddíl SSK Vítkovice zve do svých řad děti z Ukrajiny, které do Ostravy a okolí přivedla proti jejich vůli válka. Zdarma se mohou stát členy oddílu, aby měly vyžití a rychleji našly nové kamarády. O potřebné vybavení se postarají stávající členové.

Oldřich Zvolánek, předseda Výkonné rady SSK Vítkovice: "Chceme pomoci dětem cítit se alespoň trochu jako doma. Zapojení do pravidelné činnosti k tomu rozhodně přispívá. Sport dokáže ve složitých momentech podpořit tělo i duši. Jsme sportovní oddíl, tak pomáháme tím, co umíme – sportem."

Oddíl je připravený přijmout děti od 6 do 15 let. Do tréninkových skupin budou zařazené podle věku. Členství v oddíle je pro ně bezplatné. S vybavením pomůžou ostatní.

Fatima Kostková, koordinátorka akce: "Předpokládáme, že málokdo si mohl při útěku před válkou vzít s sebou oblečení anebo boty na sport, proto jsme vyzvali členy našeho oddílu, aby přinesli vhodné věci a rozdělili se o ně s dětmi, které potřebují pomocPřihlášení do oddílu je pak jednoduché. Nemáme žádný formulář, budeme se domlouvat individuálně. Stačí, aby mi maminky zavolaly nebo napsaly email. Ukrajinsky sice nemluvím, ale rozumím dobře, a co nepůjde třeba anglicky, zvládneme kombinací našich jazyků."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy