Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tramvaj v Ostravě-Porubě usmrtila chodce, policie hledá svědky nehody

  • Ostrava,

Krátce před půl šestou ranní v Ostavě-Porubě tramvaj srazila chodce, který následkům svého zranění podlehl na místě. Nehoda se stala na ulici Opavská, na tamní tramvajové zastávce Telekomunikační škola. Policie hledá svědky nehody.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Dle prvotních informací měl muž (r. 1986) přecházet kolejiště na místě určeném pro chodce, přičemž došlo k jeho sražení právě přijíždějící tramvají." 

Záchranáři byli na místě během okamžiku, jedna z posádek, která se vracela ze zásahu, se totiž stala svědkem této nehody. Byli to tedy právě záchranáři, kteří událost nahlásili operačnímu středisku a na místě ihned zasahovali. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pětatřicetiletý muž zůstal zaklíněn pod tramvají a musel být vyprošťován. Zasahující lékař u něj zjistil rozsáhlá poranění hlavy a končetin. Bezprostředně po nehodě již nejevil žádné známky života, a když se jej podařilo vyprostit, musel lékař konstatovat smrt. Utrpěná zranění byla neslučitelná se životem." 

Dechová zkouška u řidič tramvaje byla negativní.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V souvislosti s touto tragickou událostí se obracíme i na případné svědky nehody, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě a samotný děj střetu tak mohli vidět, aby se obrátili na linku 158."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy