Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci mají Ostravu rozdělenu do svých okrsků. Lidé už je často znají

  • Ostrava,

Možná nevíte, že Městská policie Ostrava má město rozděleno do okrsků a každý z nich má svého strážníka, který slouží výhradně tam. Díky tomu může mnohem efektivněji pomoci, kde je potřeba. Okrskáři znají perfektně nejen svěřenou lokalitu, ale často i tamní obyvatele.

Pokud žijete V Ostravě, jistě jste si už všimli, že na ulici v místě svého bydliště potkáváte stále stejné strážníky. Město je totiž rozděleno do jednotlivých okrsků, které obsluhují přidělení policisté a ti pak díky tomu perfektně svou lokalitu znají.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ostravu máme rozdělenu na 109 okrsků a naším cílem je, aby občané znali svého konkrétního okrskáře." 

Jeden z okrsků v městské části Jih má na starosti Lukáš Kostolný. Systém podle něj výborně funguje a má celou řadu výhod. 

Lukáš Kostolný, MP Ostrava: "Kontroluji si, jestli se mi v okrsku neobjevily nové vraky, kontroluji osoby bez přístřeší, máme vytipováno, kde se objevují injekční stříkačky." 

Okrskáři musejí také komunikovat s občany v dané lokalitě a díky jejich podnětům mohou řešit problémy včas.

obyvatel Dubiny: "Tihle policisté mají blíže k okolí a co se týče tady této oblasti Ostrava-Jih, tak jsou velice potřeba. Bez znalosti lidí a lokality by nemohli mít takovou efektivitu." 

Okrskáři ale musejí spolupracovat i s úředníky, kterým předávají podněty, jež nemohou vyřešit sami. Například jde o problémy v dopravě. 

Ostravané mohou se strážníky komunikovat i prostřednictvím internetu, kde na stránkách mpostrava.cz jednoduše podle ulice najdou svého okrskáře a napíší mu svůj podnět. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

DÚM, DDŠ, SVP a ZŠ (Wattova, Zákrejsova) Ostrava
Ostrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Rubix Czech s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail