Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava navyšuje ubytovací kapacity pro uprchlíky. V Ostravě jich zůstává kolem 2 tisíc

  • Ostrava,

Ostrava se snaží reagovat na příliv uprchlíků a neustále navyšuje počet ubytovacích kapacit. Nově nabídla Ukrajincům postele ve svých třech hotelích. Asistenčním centrem na Černé louce procházejí stovky lidí a začínají docházet trvanlivé potraviny.

Do ostravského asistenčního centra na Černé louce přichází každý den přibližně 400 uprchlíků. Polovina z nich jsou děti. V Ostravě se jich ubytovalo přibližně 2 tisíce a město se snaží najít další kapacity. Nově jsou to nyní tři městské hotely - Puls u Ostravar arény, Sareza u porubského stadionu a Akord u kulturního domu. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Reagujeme na to tím, že doplňujeme další a další kapacity do krajského systému ubytování. Teď jsme doplnili i kapacitu tří hotelů, které město spravuje prostřednictvím dceřiných společností. Jedná se o Hotel Puls, Hotel Sareza a Hotel Akord, které mají dohromady kapacitu 149 míst, část je už nyní obsazena. Kapacity se budou uvolňovat postupně tak, jak odchází stávající hosté."

Pro potřeby dlouhodobého ubytování chystá Ostrava byty. K nastěhování je nyní připraveno 60 bytů v různých městských obvodech.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Ve druhé várce, která už vyžaduje určité rekonstrukce a investice, budeme mít dalších řádově 80 bytů. Ty bychom měli být schopni zprovoznit během dvou až šesti měsíců, je to spojeno s investicemi v řádu 40 milionů korun." 

Neustále také probíhá humanitární sbírka na Wattově ulici v Přívoze, kde je možné přivézt jakoukoliv pomoc. Aktuálně se ale nedostává trvanlivých potravin. 

Gabriela Holčáková, mluvčí Ostravy: "Největší poptávka je tam aktuálně po hygienických potřebách a hlavně trvanlivých potravinách, jde například o instantní kaše pro děti, kojeneckou výživu či přesnídávky."

V Ostravě začalo fungovat ještě druhé sběrné místo pro humanitární pomoc, je na Černé louce v objektu, kde sídlil Cooltour a organizuje ho spolek Moment. Tak jestli chcete pomoci neváhejte. A pokud máte nabídku k ubytování pošlete ji na email UbytovaniUkrajina@msk.cz. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

Čechymen financial real s.r.o.*
Ostrava
od 120 do 120 Kč/hod.

Detail

DÚM, DDŠ, SVP a ZŠ (Wattova, Zákrejsova) Ostrava
Ostrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail