Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava pomůže dokrýt energie sportovním a volnočasovým organizacím. Chce zabránit zdražování

  • Ostrava,

Ostrava se snaží zmírnit ekonomické dopady zdražování energií a proto nabízí nový dotační program. Týká se sportovních klubů a organizací, které nabízejí aktivní trávení volného času. Organizace mohou požádat o peníze, které jim nárůst pokryjí.

Všichni už na vlastní kůži pociťují dopady zdražování energií. Ostrava chce následky pomoci zmírnit organizacím, které organizují sportovní, volnočasové, kulturní a prorodinné aktivity tak, aby ony zdražovat nemusely. Zastupitelé proto schválili dotační program. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Situaci jsme s kluby a organizacemi začali řešit v průběhu ledna, kdy cena energií meziročně vzrostla o 40 % a snažili jsme se nastavit systém podpory co nejúčelněji. Začali jsme sice situaci řešit nejprve se sportovními kluby, nezapomínáme také na podporu kultury a volnočasových aktivit. Věřím, že tato podpora spolkům ulehčí s náklady a nebudou muset aktivity pro širokou veřejnost zdražovat.“

Například florbalový klub Tempish Vítkovice, který má pronajatu halu na Dubině, musí za elektřinu platit více než trojnásobek původní ceny. Florbalisté všech kategorií se v hale střídají od 14 do 10 hodin večer a neustále potřebují osvětlení.

Tomáš Krásný, prezident klubu 1. SC Tempish Vítkovice: "Zasáhlo nás to výrazně. Cena za kilowatt nám stoupla minimálně více než tři a půl násobně. Tu halu v zásadě provozujeme, takže to cítíme každý en. Proto ten program vítáme." 

Ostrava pro tento dotační program vyčlenila 20 milionů korun. Program bude vyhlášen jako dvoukolový, s možností podat žádosti v květnu a srpnu. Minimální výše poskytnuté dotace na jednu žádost bude 10 000 korun, maximální výše pak 1 milion korun. O prvních žádostech bude rozhodnuto do 30. června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy