Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý 19letý mladík se zákazem řízení ujížděl ostravským strážníkům rychlostí až 130 km/h a havaroval

  • Ostrava,

Na začátku byl banální dopravní přestupek v podobě nerespektování zákazové dopravní značky. Ten chtěli strážníci vyřešit s řidičem na ulici Stodolní v Ostravě v noci z pátku na sobotu. Jenže muž začal zběsile ujíždět. Místy jel rychlostí až 130 km/h a nakonec naboural. Jak se později ukázalo, k ujíždění vedl 19letého mladíka alkohol a platný zákaz řízení.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

V noci z 16. na 17. dubna na ulici Stodolní v Moravské Ostravě zaregistrovala pěší hlídka vozidla Škoda Octavia Combi, jehož řidič nerespektoval zákazovou dopravní značku. Vzhledem k tomu, že řidič vozidla byl podezřelý ze spáchání přestupku, rozhodla se jej hlídka předepsaným způsobem zastavit.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Na výzvu k zastavení vozidla řidič reagoval nejprve snížením rychlosti vozidla. Po chvíli však zastavujícího strážníka objel a pokračoval dál v jízdě. Situace se následně opakovala i poblíže ulice Musorgského, kde se další hlídka, která obdržela informaci o ujíždějícím vozidlu Škoda Octavia Combi, pokusila řidiče tohoto vozidla opět zastavit."

Tady už musel strážník doslova uskočit před autem, jinak by ho muž za volantem zřejmě srazil.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Řidič nejenže nereagoval na jeho pokyny k zastavení vozidla, ale přidal plyn a pokračoval dál v rychlé jízdě z Moravské Ostravy do Slezské Ostravy. Řidič ujíždějícího vozidla v některých úsecích překračoval rychlost 130 km/h."

Jeho nebezpečnou jízdu ukončila až dopravní nehoda na ulici Keltičkova, kdy vlivem vysoké rychlosti nezvládl řízení.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Nejprve naboural do zaparkovaného vozidla značky Hyundai a poté vyjel mimo komunikaci na travnatou plochu, kde své vozidlo zastavil. Ve vozidle byl strážníky zadržen později zjištěný 19letý řidič. Jak se ukázalo, jeho snaha vymanit se z rukou zákona měla svůj důvod. Kromě vysloveného zákazu řízení do roku 2024 řídil pod vlivem alkoholu. Na místě strážníkům nafoukal 1,71 promile alkoholu."

Zadrženého řidiče si převzala Policie České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy