Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muže po napadení souseda v Ostravě obvinili kriminalisté z pokusu o vraždu

  • Ostrava,

Policie zveřejnila další informace k úternímu incidentu v Ostravě-Porubě. Muž tam na chodbě domu napadl svého souseda a následně utekl. Okamžitě po něm začaly pátrat desítky policistů. Ti pro jistotu kontrolovali i nedalekou školku. Následně se na sociální síti objevila mylná informace, že ze školky bylo uneseno dítě. To mezi lidmi vyvolalo ještě větší rozruch. Policie proto varuje také před šířením dezinformací. Útočník byl zadržen a nyní obviněn z pokusu o vraždu. Napadený je mimo ohrožení života.

V úterý ráno se na sociálních sítích objevily informace o únosu dítěte ze školky v Ostravě- Porubě. Nezakládaly se však na pravdě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vše vzniklo zřejmě z důvodu, že lidé na jednom místě viděli více policistů a také „těžkooděnce“. Na to se navázaly další komentáře a dezinformace. Zřejmě si mnoho lidí neuvědomuje, že jedna taková nepravdivá a neověřená informace může způsobit paniku a znepokojení."

Krátce po půl sedmé ráno policisté přijali na tísňovou linku 158 oznámení o fyzickém napadení. Útočník zřejmě použil proti pětatřicetiletému sousedovi nůž.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Podezřelý měl napadnout poškozeného na chodbě panelového domu v Ostravě-Porubě na ulici Karla Pokorného. Muž utrpěl zranění, se kterými byl předán k ošetření zdravotníkům."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Naše zdravotnická posádka ošetřovala muže, který utrpěl vícečetná poranění. Byl při vědomí a po zajištění přednemocniční neodkladné péče byl transportován na úrazovou ambulanci ostravské fakultní nemocnice."

Útočník mezitím z místa utekl. K domu se okamžitě sjely desítky po zuby ozbrojených policistů a povolána byla i zásahová jednotka. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že prvotní informace byla, že útočník z místa utekl a může být nebezpečný, policisté okamžitě učinili bezpečností opatření a začali po muži pátrat. Jelikož se poblíž nachází také mateřská škola, z preventivních důvodů kontaktovali i její pracovníky a provedli prohlídku vnitřních i venkovních prostor, rovněž také celého okolí. Na základě informací, kterými jsme disponovali, byly na místo vyslány speciální policejní složky včetně kynologů."

Krátce po sedmé hodině ráno se útočník sám přihlásil na policii.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté na tísňovou linku přijali oznámení muže, který uvedl, že napadl svého souseda a v tuto chvíli se nachází na ulici 28. října v Ostravě. Během okamžiku už byl podezřelý zadržen a předán ostravským kriminalistům k dalším procesním úkonům."

Napadený muž je nyní mimo ohrožení života. Případ si ale převzala krajská kriminálka a agresivního souseda obvinila z pokusu o vraždu.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Muž je v současné době obviněn z pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy. Kriminalisté podali podnět státnímu zástupci k podání návrhu na jeho vzetí do vazby. Krajští kriminalisté ve vyšetřování pokračují."

Policisté ještě zároveň připomínají, aby si lidé dávali pozor na zveřejňování nepravdivých informací.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Opět upozorňujeme na zveřejňování neověřených informací na sociálních sítích, tyto mohou vyvolat u veřejnosti vážné znepokojení. Na uvedené jednání pamatuje trestní zákoník, konkrétně trestný čin šíření poplašné zprávy."

Za šíření poplašné zprávy běžně hrozí až pětiletý trest. Ve výjimečných případech to může být až osm let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy