Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: Charitativní sbírka pomůže nemocné Sandře

  • Ostrava,

V rámci Dne zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě proběhla také jedna velmi zajímavá charitativní sbírka. Více v další reportáži.

Tato dívka se jmenuje Sandra a v prvním ročníku studia na SZŠ a VOŠZ Ostrava vážně onemocněla. Škola se jí proto snaží pomáhat, mimo jiné i charitativními sbírkami.

Renata Křížová, organizátorka Dne zdraví: „Sandra je naše bývalá studentka, která v prvním ročníku onemocněla agresivní formou roztroušené sklerózy a ta ji upoutala na invalidní vozík. Děláme pro ni už druhou charitativní akci, první byla v roce 2019. Tentokrát je to prodej jejích obrazů, které ona maluje sama pusou, těch je tady 121. Vybrali jsme 19 tisíc korun a věříme, že ji tyto prostředky pomůžou.“

V rámci Dne zdraví se obrazy Sandry vystavovaly a také jí byl slavnostně předán šek. Zní to neuvěřitelně, ale tyto krásné obrazy opravdu Sandra malovala pusou, všech 121 se jich vystavovalo na SZŠ a mnohé z nich se i prodaly.

Sandra Szczurová, bývalá studentka SZŠ Ostrava: „Jsem moc ráda, že mi škola takto pomáhá. Studenti si mé obrazy zakoupí a já si pak za to pořídím pomůcky, které nezbytně potřebuji.“

Sandře přejeme mnoho dalších hezkých obrázků a hlavně hodně zdraví.

Nahlásit chybu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail