Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na dálničním přivaděči se převrátil náklaďák s odpadem. Zablokoval všechny jízdní pruhy

  • Ostrava,

Ráno zkomplikovala dopravu nehoda nákladního vozu na dálničním přivaděči v Nové Vsi. Auto s návěsem se převrátilo na svodidla, takže zablokovalo všechny jízdní pruhy i protisměr. Tam se totiž vysypaly odpadky, které převáželo.

Brzy ráno ještě před šestou hodinou spěchaly všechny složky integrovaného záchranného systému do Ostravy-Nové Vsi na dálniční přivaděč. Při vyjíždění z kruhového objezdu na Mariánskohorské ulici jel zřejmě řidič nákladního auta s návěsem příliš rychle a převrátil se. Nákladní auto spadlo na svodidla a ta kabinu zdeformovala natolik, že zraněný řidič nemohl ven. 

Jiři Scheinbinger, velitel stanice Ostrava-Jih HZS MS kraje: "Bylo nutné vyprostit zraněného řidiče pomocí těžké hydraulické sady." 

Než hasiči kabinu rozřezali a přes její strop vytáhli řidiče, byla už na místě i zdravotnická záchranná služba, která si 42letého muže ihned převzala. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Utrpěl středně těžká poranění, byl mimo ohrožení života  a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl transportován do zdravotnického zařízení." 

Kamion zablokoval celý jeden jízdní směr a na druhou polovinu za svodidla vysypal náklad, což byly smíšeny odpad, takže byl na dlouhé hodiny uzavřen celý přivaděč na dálnici D1 a to obousměrně. 

Jiři Scheinbinger, velitel stanice Ostrava-Jih, HZS MS kraje: "Zajišťujeme úklid komunikace pomocí čelního nakladače, abychom umožnili manipulaci s vozem." 

Příčinou nehody bude zřejmě vysoká rychlost vozidla v zatáčce. Tento typ auta má navíc vysokou korbu a tedy i těžiště je vysoko, což společně se sklonem cesty způsobilo příliš velký náklon. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy