Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

8 zraněných a celkem 25 zachráněných po požáru bytového domu v Ostravě

  • Ostrava,

Požár válendy v obývaném sklepě třípodlažního domu v Ostravě zaměstnal v sobotu všechny složky integrovaného záchranného systému. Dům se silně zakouřil a hasiči museli zachránit 25 lidí. Osm z nich muselo být převezeno do nemocnice. Hořet mohlo i kvůli nedbalosti. Škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru ve Slezské Ostravě informováno čtvrt hodiny před devátou hodinou ranní. K třípodlažnímu domu nedaleko dopravního uzlu Hranečník vyjely dvě profesionální jednotky ze stanic Slezská Ostrava a Fifejdy, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice a Heřmanice.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "V obývané sklepní části začala hořet válenda. Hasiči vynesli ze silně zakouřeného objektu 25 osob, včetně šesti dětí a imobilního muže, z toho většině (18) předtím nasadili vyváděcí parat masku."

Několik vyvedených osob se nadýchalo kouře. Do nemocnice muselo být odvezeno osm zraněných. Na místě zasahovalo pět zdravotnických týmů. Čtyři sanitky rychlé záchranné služby a lékařská posádka, pomohly i dvě vozidla dopravní sanitní služby. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři měli v péči celkem třiadvacet osob, jež se v budově nacházely. Patnáct mohlo být po vyšetření ponecháno na místě, dalších osm však muselo být transportováno do zdravotnických zařízení. U většiny z nich se jednalo o lehčí intoxikaci zplodinami hoření, u jednoho pacienta pak o poranění hrudníku, vzniklé při skoku z okna. Do ostravské Městské a v jednom případě také Vítkovické nemocnice byly přepraveny tři děti, dvě ženy a tři muži. Všichni byli při vědomí a mimo ohrožení života."

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči dostali požár pod kontrolu za 19 minut, za dalších 15 minut ho zcela uhasili. Dům odvětrali přirozeně a přetlakovým ventilátorem. Není vyloučeno, že hořet začalo kvůli nedbalosti osoby v souvislosti s používáním otevřeného ohně."

Předběžná škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy