Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výbuch a požár v areálu Ostravských komunikací v Ostravě, hořelo technické zařízení, příčina se vyšetřuje

  • Ostrava,

V areálu Ostravských komunikací v Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách začalo ve čtvrtek 16. června 2022 ráno hořet technické zařízení, jehož součástí byly tlakové lahve. Na místě zasahují složky IZS, hasiči mají požár pod kontrolou, potvrdil to mluvčí HZS MSK Lukáš Popp. Podle informací svědků došlo také k výbuchu a v okolí místa se valil silný černý dým.

Volání na tísňovou linku obdržely složky IZS krátce před devátou hodinou.

svědek: "Nastupoval jsem u auta v Baumaxu, najednou jsem slyšel velice silnou ránu, úplně se zatřepal vzduch, viděl jsem obrovské černé mraky dýmu, které se valily z oblasti, kde je Sconto, Ostravské komunikace."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Na místo ihned vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ostrava-Fifejdy a Ostrava- Zábřeh spolu s ostravskými dobrovolnými jednotkami z Radvanic, Muglinova, Nové Vsi a Zábřehu. Na místě tak zasahovalo celkem 9 hasičských vozidel."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Již během jízdy k zásahu byl vidět mohutný kouř stoupající z areálu firmy, která se zabývá opravami komunikací. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o požár dvou zaparkovaných vozíků sloužících k „vaření asfaltu“ a dále nádoby s olejem a jedné tlakové láhve. Další tlakové láhve museli hasiči současně ochlazovat. Na likvidaci požáru byly nasazeny tři vodní proudy. Během zásahu museli hasiči také násilně otevřít i přilehlou garáž, aby zjistili, zda nedošlo k rozšíření požáru i do těchto míst. Požár se hasičům díky rychlému zásahu podařilo dostat pod kontrolu za 10 minut od příjezdu první jednotky, dalších 40 minut jim trvala celková likvidace."
Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: "Došlo k zahoření zařízení, ve kterém se ohřívá hmota na zatěsňování výtluků. Při přípravě toho zařízení zřejmě došlo k přehřátí. Příčinu ale teprve zjišťujeme a je předmětem šetření. Zatím také neumíme odhadnout vzniklou škodu."

Incident se obešel bez zranění, příčina požáru a jeho vzniku je v šetření. Škoda je předběžně stanovena na 950 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy