Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce pomoci sportovcům po zdražení energií. Mohou žádat o dotace

  • Ostrava,

Ostrava chce pomoci sportovním klubům zvládnout neustále rostoucí ceny energií a proto připravila dotační program, který zmírní dopady zdražování. Připraveny jsou i dotace na společensky odpovědné projekty, které jsou určeny pro děti, seniory nebo handicapované.

Zastupitelé Ostravy schválili finance pro žadatele v rámci dvou nových dotačních programů. První je na podporu společensky odpovědných projektů v oblasti sportu a druhý na zmírnění ekonomických dopadů rostoucích cen energií. V rámci prvního programu bylo přihlášeno celkem 89 projektů.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Podpora byla zaměřena opravdu na projekty, které mají v kontextu společenské odpovědnosti smysl. A tak se při sportovních aktivitách mohou setkat senioři se svými mladšími příbuznými, děti se budou moci společně hýbat na příměstských táborech."

S nárůstem cen energií stouply sportovním klubům značně náklady a město proto vypsalo druhé kolo dotačního programu. V tom prvním podpořilo 16 žadatelů. Důležitá je tato pomoc zejména pro kluby, které mají svá sportoviště. Například Florbalovému klubu FBC Ostrava vzrostly náklady o milion korun.

Rolf Franke, generální manažer klubu FBC Ostrava: "Ta pomoc je určitě fajn, je to dobrý přístup města a my si toho vážíme, ale bohužel ta cena energií vzrostla natolik, že musíme hledat ještě další zdroje." 
Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Program je nastaven tak, aby pomohl opravdu těm, u nichž je nárůst cen energií významný, a mohl by pro další činnost organizace být třeba i likvidační. Pro příklad kritéria hodnocení lze uvést navýšení jednotkové ceny energie o více než padesát procent."

Lhůta pro podání žádosti v druhém kole je programem stanovena od 8. do 22. srpna. O žádostech by mělo být rozhodnuto do konce září.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy