Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SPOLU v Ostravě představilo program pro komunální volby. Strany chtějí přes 20 procent

  • Ostrava,

Cyklisté budou v Ostravě jezdit po visutých lávkách, Odru překlene další most a veřejné budovy budou mít na střechách solární panely. To jsou některé z bodů, které představila koalice SPOLU pro komunální volby. Za klíčové považují místní politici napojení na vládu.

15+1 superbod pro Ostravu připravila koalice SPOLU do svého programu pro komunální volby. Právě superbod je velmi důležitý, protože jde o napojení na vládu. SPOLU má totiž premiéra a několik ministerstev, což umožní lepší získávání peněz z Prahy. 

Jan Dohnal (ODS), lídr kandidátky SPOLU v  Ostravě: "Napojení na vládu je hodně důležité. Současná vláda se o Ostravu chce zajímat. Máme klíčová ministerstva. S pomocí vlády jsme schopni náš program naplnit." 

SPOLU chce, aby se Ostrava stala evropské technologické centrum. Také klade důraz na dostavbu infrastruktury, jako je dokončení prodloužené Místecké, nový most přes Odru nebo Severní spoj. Unikátní je tzv. Červená niť, což je cyklostezka, která na nebezpečných místech povede vzduchem po lávkách. Koalice chce budovat byty a podporovat, aby byly bezbariérové. 

Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), náměstek primátora Ostravy: „Je reálné, abychom do čtyř let vybudovali 2 tisíce nových bytů a do osmi let 5 tisíc bytů. Co se týče výstavby nových bytů jsme při srovnání s ostatními krajskými městy na chvostu žebříčku, a to se musí změnit.“

V energetice se chce koalice zaměřit na úspory a využití alternativních zdrojů, jako je vodík nebo slunce. 

Petr Psotka (TOP 09), advokát: "Podpoříme obnovitelné zdroje. Solární panely by mohly být nainstalovány jak na střechách paneláků, tak na městských budovách. Ekonomicky to bude pro občany i město smysluplnější řešení.“

Koalice chce minimálně 21 procent hlasů stejně, jako v celostátních volbách. Spolupráci připouští se všemi stranami kromě komunistů a SPD.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy