Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior linka zachránila důchodkyni. Upadla a nemohla sama vstát

  • Ostrava,

V Ostravě se odehrál další případ, kdy tzv. Senior linka zachránila důchodkyni, která upadla ve svém bytě a nemohla sama vstát. Strážníci pak nechali byt otevřít a ženě pomohli. Naštěstí nebyla její zranění nijak vážná.

Operační středisko Městské policie Ostrava zburcoval ve středu 6. července v 5 hodin ráno alarm Senior linky. Díky systému okamžitě věděli, že tísňové tlačítko "zdravotní komplikace" stiskla 87letá žena ze Svinova a tak se nejbližší hlídka okamžitě vydala na pomoc.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že byt je uzavřený. Na zvonění a klepání nikdo nereagoval. Z bytu se však ozýval tlumený hlas seniorky. Vzhledem k závažnosti situace využili strážníci ke vstupu do bytu své oprávnění dané jim zákonem a do bytu vstoupili po jeho otevření hasiči."

V koupelně bytu strážníci našli na zemi zesláblou ženu, která nemohla vstát. Naštěstí ale nebyla zraněná. Ženu prohlédli zdravotníci a potvrdili, že zraněná není. V letošním roce už vyjížděli strážníci k 206 podobným případům. Aktuálně má tísňové tlačítko Senior linky 522 důchodců. Jeho instalace není složitá. 

Romana Macková, preventistka MP Ostrava: “Obnáší to to, že je třeba, abychom nainstalovali centrálu, tlačítko předali informace seniorovi, který potřebuje vědět, jak s tím má zacházet. V případě, že se zmýlí, tak volá na dané číslo, aby informoval, že došlo k omylu. Z počátku jsou obavy, co se to děje, co jsou to za tlačítka. Mají z toho strach, ale my dáváme dostatečný čas k tomu, abychom je instruovali k používání. Mají také návod, když tam čemukoliv nerozumí, mohou nás kontaktovat."

Bližší informace k možnosti účasti na projektu Senior linky jsou uvedeny na webových stránkách Městské policie Ostrava www.mpostrava.cz. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy