Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie instaluje seniorům kukátka i řetízky. Jejich bezpečí je důležité

  • Ostrava,

Prioritou Městské policie Ostrava je samozřejmě bezpečnost občanů. Senioři patří mezi zranitelnou skupinu lidí a proto vznikl program, který jim pomáhá. Strážníci montují v bytech důchodců kukátka a bezpečnostní řetízky na dveře.

Často vás informujeme o nejrůznějších fintách podvodníků a zlodějů, kteří se specializují na seniory. V poslední době je to stále více v kyberprostoru, ale také je pořád mnoho zločinců, kteří se k seniorům dobývají přímo do jejich bytů. V těchto případech pak pomáhá jednoduché opatření - panoramatické kukátko a řetízek na dveřích. 

 Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Problém s podvodníky řešíme poměrně často, ať už v rámci běžného volání na linku 156 nebo prostřednictvím Senior linky, kdy senior zmáčkne tísňové tlačítko podezřelá osoba." 

Ročně tak strážníci namontují do bytů ostravských seniorů v průměru přes stovku řetízků a kukátek. Návštěva strážníků a montáž bezpečnostních opatření je samozřejmě také spojena s informování seniora, což také může pomoci.

Jana Knoppová, vedoucí klubu důchodců: "Máme informace a máme je dost často, protože i před covidem hodně k nám strážníci chodili na besedy, na jaké téma si řekneme. Třeba o bezpečnosti nebo o šmejdech." 

O instalaci řetízku a kukátka si mohou zažádat občané Ostravy starší 65let, a to písemnou formou prostřednictvím svého strážníka-okrskáře nebo na sociálním odboru v místě bydliště.

Adriana Chýlová, preventistka MP Ostrava: "Je to pro jejich bezpečí. Senioři mají problém, že otevírají cizím lidem. Nepamatují si, že by to neměli dělat." 

Projekt kukátek a řetízků je pro seniory zda: "Je to pro jejich bezpečí, kdy vlastně ti lidé mají rma. Hradí ho ostravský magistrát. Bližší informace najdete na webových stránkách mpostrava.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy